Spravodajský súhrn: Prinášame vám top témy tohto týždňa z Rožňavy

Nestíhali ste sa počas tohto týždňa venovať našim článkom? Nevadí. Prinášame vám výcuc tém, ktoré počas neho vzbudili na našom portáli najväčšiu pozornosť.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Spravodajský súhrn: Prinášame vám top témy tohto týždňa z Rožňavy
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Rožňavské kúpalisko v číslach

Tohtoročnú sezónu má naše plážové kúpalisko definitívne za sebou. Prevádzkovatelia hodnotia uplynulé letné mesiace.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Čerešničkou bude zlaňovanie veže!

V Rožňave sa už onedlho bude konať nevšedná akcia. Námestie baníkov obsadia desiatky mužov zákona. Polícia nás zasvätila do programu.

Zdroj: Dnes24.sk

Rožňavský gympel v TOP 10!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil vylepšené rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. V rámci aktualizácie boli doplnené aktuálne údaje o výsledkoch žiakov v celoštátnych testovaniach piatakov a deviatakov na ZŠ a výsledky absolventov SŠ v externej časti maturitných skúšok.

Foto: Barbara Dallosová

V Rožňave opäť vytancujú pomoc

Podujatie, ktoré chytá za srdcia mnoho Rožňavčanov. Skupina ľudí pod vedením Andy Hlavajovej bude opäť pomáhať. Pridať sa môže každý.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Pozrite si, ako vyzerá osvetlená fontána po zotmení

Rožňavská fontána, alebo ak chcete Banícky orloj sa v úvodných dňoch po jej spustení teší veľkej obľube. Ľudia, ktorí kráčajú naprieč mestom sa pri nej zastavujú. Niektorí si ju len prezrú a iní zas posedia na lavičke aj hodinu. My sme sa tam boli včera večer pozrieť. Stretli sme tam mladých a aj rodiny s deťmi. Hudba, ktorú dopĺňa žblnkot vody vytvára po zotmení krásnu atmosféru. Tá v meste absentovala 13 rokov.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame