Akčný deň v centre Rožňavy: Čerešničkou bude zlaňovanie veže!

Najdramatickejšie momenty z práce policajtov či vojakov uvidíme naživo a zblízka. Aha, čo sa u nás chystá.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Akčný deň v centre Rožňavy: Čerešničkou bude zlaňovanie veže!
Zdroj: Dnes24.sk

V Rožňave sa už onedlho bude konať nevšedná akcia. Námestie baníkov obsadia desiatky mužov zákona. Polícia nás zasvätila do programu.

Ako informovali policajti, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Rožňave a Mestská polícia Rožňava v spolupráci s mestom Rožňava, Hasičským a záchranným zborom Rožňava, Vojenským útvarom Rožňava /raketometným oddielom a práporom RCHBO/ organizuje pre deti a mládež dňa 19. septembra 2017 v čase od 9:00 do 12:00 hod. na Námestí baníkov v Rožňave Deň polície, bezpečnostných a záchranných zložiek. Akcia sa bude konať pri príležitosti dňa polície a zároveň bude sprievodným programom Dní mesta Rožňava.

„Počas dňa tak môžete vidieť ukážky činnosti služobnej kynológie PZ (poslušnosť služobných psov, zadržanie páchateľa), hipológie (služobné kone), ukážky služobných zbraní a donucovacích prostriedkov, ukážky práce kriminalistických technikov, dynamické ukážky príslušníkov pohotovostnej motorizovanej jednotky (zadržanie únoscov) a pohotovostného policajného útvaru KR PZ v Košiciach (zlaňovanie z veže), ukážky sebaobrany vojakov, ukážky policajnej techniky, ukážky hasičskej techniky, ukážky vojenskej techniky a iné,“ spresnil program Miroslav Korintuš z OR PZ v Rožňave. Ako dodal, v rámci sprievodného programu nebudú chýbať ani motocykle či historické vozidlá.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame