Peter Simon Kultúra

Zvábia aj vás? Takéto lákadlá na relax môžete v Rožňave a okolí zažiť tento týždeň

Možno zlákajú aj vás. Veď si pozrite, aj na akých zaujímavých akciách si môžete dopriať relax tento týždeň v Rožňave a okolí. Tu sú naše tipy.

Ilustračný obrázok k článku Zvábia aj vás? Takéto lákadlá na relax môžete v Rožňave a okolí zažiť tento týždeň
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Grófka bez kaštieľa – výstava v betliarskom múzeu

4. – 10. marec 2019 od 9:00 hod., Kaštieľ Betliar
Pracovníci múzea v Betliari si pre nadšencov histórie pripravili výstavu pod názvom Grófka bez kaštieľa – Elizabeth Olgyay Andrássy a jej pozostalosť.

4. pohľady z južného Borsodu

4. – 8. marec 2019 o 9:00 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na výstavu s názvom 4 pohľady z južného Borsodu, ktorej vernisáž sa uskutočnila 7. februára 2019 o 15:30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave, Námestie baníkov 25.

Týždeň slovenských knižníc – Rožňava

4. – 6. marec 2019 od 8:00 hod., Gemerská knižnica Pavla Dobšinského, Rožňava
Digitálne detstvo – v pondelok o 16:30 mysleli aj na dospelých, no vítaní sú všetci, ktorým nie je ľahostajné, ako trávia voľný čas ich ratolesti. Zberatelia – od pondelka 4.3.2019 je pre širokú verejnosť prístupná výstava Petra Benediktyho – filmové plagáty a obaly LP platní, Zlatici Halkovej – atypické perá, Ladislava Hlavácsa – Budhovia a Eriky Lukáčovej – hrnčeky. Výstava potrvá do 3.4.2019 a návštevníci si ju môžu prísť pozrieť v rámci otváracích hodín knižnice. Vstup je voľný. Gemerský ĽadoBorci – v utorok 5.3.2019 o 17:00 Gemerskí ĽadoBorci. Patríte k tým, čo ešte stále váhajú sprchovať sa studenou vodou, resp. je vám lepšie sedieť v teple na gauči, ako ísť si zabehať za každého počasia? Skúste sa premôcť a prijmite pozvanie do Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 na stretnutie s otužilcami – Gemerskými ĽadoBorcami, ktorí Vám poradia, ako naštartovať odvahu, aby sa Vám raz imunitný systém za to odvďačil. Naše dejiny úplne inak – Jedná sa o besedu o knihe.

Znovuzrodené pamiatky II.

4. – 8. marec 2019 od 9:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, si pre všetkých záujemcov prichystalo ďalšiu zaujímavú výstavu s názvom Znovuzrodené pamiatky II.

Kino Apollo

7. marec 2019 od 19:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Žena v boji -akčný/komédia/tri­ller. Päťdesiatnička Halla je zdanlivo usporiadaná učiteľka a zbormajsterka, ale pod pokojným zovňajškom drieme viac, než sa na prvý pohľad zdá. Tvrdá a nekompromisná žena má ešte druhý život – vedie totiž súkromnú vojnu s priemyselnými gigantmi, ktoré ničia islandskú krajinu. Najhľadanejšia žena ostrova rieši s lukom v ruke dilemu mnohých z nás: ako svojím dielom prispieť k tomu, aby nedošlo k ekologickej a sociálnej katastrofe?

Eniki beniki

8. marec 2019 od 9:30 hod., Radnica, Rožňava
V piatok 8. marca sa opäť stretnú detské folklórne súbory z rožňavského okresu v základnom kole postupovej súťaže detských folklórnych súborov, ktorú organizuje Gemerské osvetové stredisko v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja. Súťažiace kolektívy po dvoch rokoch predstavia svoju najnovšiu tvorbu, a ten najlepší bude reprezentovať okres v krajskom kole tejto celoslovenskej súťaže.

Buď dobrý až do smrti

8. marec 2019 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Vďaka ľubozvučnej hudbe Tibora Kocsáka a textom piesní Tibora Miklósa znova ožíva známy príbeh – čo sa stane s čestným chlapcom s otvoreným srdcom, ktorý okúsi malé i veľké klamstvá života, ktorý nedokáže pretrpieť nespravodlivosť a naivne verí v silu čestnosti.

Kubo

10. marec 2019 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Československý muzikál, burácajúci potlesk, smiech, standing ovation. Živé, energické a zábavné predstavenie. Nový muzikál Kubo v modernej a divácky príťažlivej podobe! Réžia muzikálu Ivan Blahút. Originálne piesne Simi Martausovej, hudba Peter Uličný, folklór fashion show Adrieny Adamíkovej. Bravúrne herecké a tanečné výkony, fúzia moderného tanca a folklóru! Plejáda skvelých hercov a tanečníkov!„Anča, ja mám nožík" legendárny výrok Jozefa Kronera. Muzikál KUBO je oslavou slovenského folklóru a vzdanie holdu velikánovi slovenskej filmovej a divadelnej scény – Jozefovi Kronerovi.

Počas uplynulého víkendu otvorili v Tatranskej Polianke novú galériu Poliankovo, ktorá je v strednej Európe unikátom. Viac sa dozviete v priloženom vi­deu.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie