Sobota 20. júl 2019 Iľja/Eliáš  24 °C
Krimi

Zrážka vozidla s chodcami v Rožňave: Mladíci (16) a (17) utrpeli zranenia

Aj napriek tomu, že chodci sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky, počas uplynulého týždňa policajti na cestách nášho kraja zaznamenali 8 dopravných nehôd, pri ktorých došlo k stretu vozidla a chodca. K zrážke došlo aj v Rožňave.

Ilustračný obrázok k článku Zrážka vozidla s chodcami v Rožňave: Mladíci (16) a (17) utrpeli zranenia
Zdroj: TASR

Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, v Rožňave policajti v nedeľu (25.11.) krátko pred 17:00 hod. dokumentovali dopravnú nehodu pri ktorej došlo k zrážke vozidla a chodcov.

„Podľa doterajších zistení, vodič vozidla zn. Škoda Fabia nedal na riadne vyznačenom priechode pre chodcov prednosť chodcom (16, 17), ktorí po ňom v tom čase prechádzali, následkom čoho došlo k ich zrážke. Podľa predbežnej lekárskej správy obaja chodci utrpeli ľahké zranenia. Vykonaná dychová skúška mala negatívny výsledok. Predbežná škoda, ktorá vznikla na vozidle, bola vyčíslená na 150 eur,“ informuje hovorkyňa polície.

Následne spresnila, že v súvislosti s nárastom počtu dopravných nehôd, ktorých účastníkmi boli v poslednom období chodci, útvary v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach zvýšia dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky, zvlášť v mestách a obciach, kde je zvýšená frekvencia výskytu chodcov.

„Dbajte preto na to, že vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť sa stavu cesty, počasiu i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať, ale najmä, byť na cestách voči sebe navzájom tolerantní, ohľaduplní a obozretní. Len tak môžeme zabrániť tragédiám a chrániť si to najcennejšie, čo máme, vlastný život,“ uviedla na záver Ivanová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk