Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Peter Simon Krimi

Zrážka kamiónov a dodávky neďaleko Vidovej: Hasiči museli vyprostiť človeka! FOTO

Na mieste zasahovalo viacero sanitiek. Hasiči po príjazde vyprosťovali jednu zakliesnenú osobu. Pozrite foto z miesta.

Ilustračný obrázok k článku Zrážka kamiónov a dodávky neďaleko Vidovej: Hasiči museli vyprostiť človeka! FOTO
20
Galéria

Vážna dopravná nehoda viacerých vozidiel sa stala v pondelok, 18. júna poobede medzi obcami Vidová a Plešivec. Zrazili sa kamióny aj dodávka. Podľa informácií hasičov boli účastníkmi nehody až šiesti ľudia. Na mieste sa nachádzalo viacero sanitiek aj policajtov. Tí riadili dopravu a dokumentovali zrážku. Trosky vozidiel boli po náraze rozhádzané aj niekoľko desiatok metrov po okolí. Dodávke náraz vytrhol časť prednej nápravy.

Z oboch strán sa tvorili dlhšie kolóny. Premávka v danom úseku bola púšťaná priebežne v jednom jazdnom pruhu.

Pozrite si fotky priamo z miesta nehody v našej galérii.

Ako náš web informoval veliteľ zásahu Elemír Kerekeš, hasiči museli jednu osobu z vozidla vyslobodiť.

„Bola nám ohlásená nehoda dvoch nákladných vozidiel a jednej dodávky. Na mieste nehody sme zistili, že jeden spolujazdec nákladného auta má zakliesnené nohy medzi prístrojovou doskou a sedadlom. Vyslobodili sme ho špeciálnym hydraulickým naradím. Medzitým mu už záchranári podávali prvú pomoc. Po vyslobodení ho RZP transportovala do nemocnice,“ hovorí pre náš web Elemír Kerekeš z Hasičského a záchranného zboru v Rožňave.

Dodal, že zasahovali štyria hasiči na jednom vozidle. „Následne sme si privolali aj druhé vozidlo, keďže sme potrebovali špeciálnu vaničku na zachytávanie malého úniku ropných látok. Vykonali sme aj protipožiarne opatrenia a zamedzili ďalšiemu úniku ropných produktov a prevádzkových kvapalín z havarovaných vozidiel. To, čo uniklo, sme posypali sorbentom,“ doplnil pre Rožňavu 24 Kerekeš.

Obrazom: Zrážka kamiónov a dodávky pri Rožňave
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk