Známe stredisko v okrese Rožňava bilancuje: V tento deň sa predpokladá posledná lyžovačka

Známe zimné stredisko v našom okrese sa každoročne naplno pripravuje na nápor priaznivcov zimných športov. Nebolo tomu inak ani tento rok. Ako hodnotia prevádzkovatelia uplynulú sezónu?

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Známe stredisko v okrese Rožňava bilancuje: V tento deň sa predpokladá posledná lyžovačka
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Množstvo priaznivcov zimných športov, teplé občerstvenie, zábava a rekreácia. Toto všetko neodmysliteľne patrí k zimnému obdobiu. Počas studených zimných dní do strediska pri obci Vyšná Slaná prúdia stovky obyvateľov nášho okolia. Nás zaujímalo, ako hodnotia prevádzkovatelia tú uplynulú zimu. Majitelia najväčšiu návštevnosť zaznamenali počas víkendov. V obľube je však stále viac aj večerné šantenie na svahu.

„Lyžovať sa začalo 20. decembra 2018. Zatiaľ ešte lyžujeme, ale vzhľadom na teplé počasie predpokladáme ukončenie sezóny týmto víkendom. V sobotu plánujeme posledný deň, ale aj to záleží od počasia, lebo štvrtok a piatok má byť veľmi teplý,“ uviedla pre náš web majiteľka strediska na Gemeri, Zuzana Eltschlägerová.

Ako doplnila, počas zimy museli aj svah dosnežovať. „Bolo to potrebné, pretože prírodného snehu v našej oblasti spadlo veľmi málo, len približne 20 cm,“ upresnila.

Keďže sa jedná o malé regionálne stredisko, najviac návštevníkov bolo z okresu Rožňava, Košice, Revúca. Zo zahraničných väčšinou z Maďarska.

„Sezónu hodnotíme veľmi dobre. Vzhľadom k tomu, že neboli veľmi veľké výkyvy počasia, teda bolo stabilné. úrazov bolo veľmi málo. Zlomeniny nôh nie, no zaznamenali sme zlomené kľúčne kosti a podvrtnuté kolena,“ doplnila pre náš web Eltschlägerová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk