Peter Simon Správy

Známe miesto v Rožňave opeknie: Asfalt nahradí zámková dlažba, FOTO a VIDEO

Práce realizujú Technické služby mesta Rožňava a dokončené by mali byť podľa slov primátora do mesiaca.

Zdroj: Dnes24.sk

Známe miesto v Rožňave opäť o niečo viac opeknie. Fontána, alebo ak chcete Banícky orloj je vyhľadávaným miestom Rožňavčanov aj pocestných. Voľný čas v jej okolí trávia aj mladí. Jej veľká obnova sa uskutočnila pred dvomi rokmi, odvtedy si túto lokalitu obľúbili mnohí. Radnica však pristúpila v týchto dňoch k ďalšej rekonštrukcii v jej tesnej blízkosti. Okolitý asfaltový povrch nahradí zámková dlažba.

Práce majú byť hotové do mesiaca

Peniaze boli na túto rekonštrukciu vyčlenené z Úradu vlády a to vo výške 50 000 eur a „vyloboval“ ich ešte bývalí primátor Pavol Burdiga.

„Namiesto asfaltového povrchu okolo celej fontány sa osadí dlažba. Práce realizujú Technické služby mesta a začali už v utorok, 5. marca 2019 a mala by byť ukončená do mesiaca. S prácami sme už chceli začať skôr, no počasie nám to ešte nedovoľovalo. Okolité schodisko je z mramoru. To ostávajú avšak s tým, že vrchnú časť schodiska sme vybrali a tam, kde sú ostávajúce poškodené, tak tam budú použité tieto vybraté na obnovu,“ hovorí pre Rožňavu24.sk Michal Domik.

Ako doplnil, jeho vízia je z fontány a jej okolia urobiť vyhľadávanú oddychovú zónu.

Pozrite si v našej galérii fotky a video zo začatia prác v okolí fontány v Rožňave.

Viac ako 1370 metrov štvorcových

„Túto zákazku sme získali na základe súťaže. Momentálne prebiehajú búracie práce. Vyberá sa pôvodný asfaltový povrch. Následne sa bude upravovať podklad a potom sa budú ukladať nové obrubníky a zámková dlažba. Búracie práce sú rozdelené. Dlažbu chceme ukladať najprv v dolnej a potom v hornej časti. Na túto obnovu je potrebných 1375 metrov štvorcových zámkovej dlažby, ktorá sa tiež vysúťaží,“ dodal pre náš web riaditeľ Technických služieb mesta Rožňava Mikuláš Gregor.

Obrazom: Obnova okolia fontány v Rožňave
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie