Krimi

Že ho hanba nefackuje! Mário (25) z okresu Rožňava TAKTO obral starenku (84) o tisíce

Starenka prišla o tisíce eur. Máriovi hrozí až desať rokov za mrežami. Sledujte, ako obral úbohú starenku!

Ilustračný obrázok k článku Že ho hanba nefackuje! Mário (25) z okresu Rožňava TAKTO obral starenku (84) o tisíce
Zdroj: pixabay.com

Ako informovala v policajnej správe košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, 84-ročnú starenku z rožňavského okresu o niekoľkotisícové úspory pripravil 25-ročný Mário z okresu Rožňava, ktorý od nej od roku 2017 pod rôznymi zámienkami lákal financie.

„Najprv jej po poskytnutí zálohy sľúbil palivové drevo, ktoré aj napriek urgenciám nedodal, potom pýtal ďalšiu zálohu za náklady spojené s ťažbou dreva a dodania predtým nedodaného, ani z toho však nakoniec nič nebolo. Keď už vymyslené príbehy o dreve na starenku nezaberali, navštívil ju a vylákal od nej peniaze na cestu do Českej republiky po peniaze, ktoré mu dlží bývalý zamestnávateľ a z ktorých vyrovná všetky svoje dlžoby voči starenke, a následne peniaze na súdny spor s týmto zamestnávateľom,“ uvádza hovorkyňa.

Ivanová doplnila, že dôverčivá žena jednotlivé finančné čiastky, ktoré od nej Mário požadoval, postupne vyberala zo svojho účtu, ale napožičiavala si aj od svojich známych. Celkovo tak prišla o takmer 10 700 eur.

Chvalabohu, pohár trpezlivosti tejto dôverčivej ženy raz pretiekol a všetko oznámila polícii.

„Rožňavskí kriminalisti muža vypátrali a zadržali. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie a po vykonaní potrebných procesných úkonov, zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov 25-ročného Mária obvinil zo zločinu podvodu. Zároveň bol spracovaný podnet na vzatie obvineného do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov,“ dodala na záver Ivanová.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie