Peter Simon Správy

Zdieľajte svoje umenie s ostatnými: GOS-ka spustila registráciu do známej súťaže

Gemerské osvetové stredisko spustilo registráciu do súťaže Výtvarné spektrum 2020.

Ilustračný obrázok k článku Zdieľajte svoje umenie s ostatnými: GOS-ka spustila registráciu do známej súťaže
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, už tradične začiatkom nového roka vyhlasuje a organizuje regionálne kolo súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum 2020.

Jej vyhlasovateľom a odborným garantom je Národné osvetové centrum v Bratislave. Ide o postupovú súťaž neprofesionálnych výtvarníkov, určená je pre mládež od 15 rokov a dospelých. Hlavným cieľom súťaže je nadobúdanie vedomostí v umeleckej sfére, rozvíjanie zručností a kreativity u jednotlivcov prostredníctvom realizácie a prezentácie výtvarnej tvorby.

Veľkým benefitom súťaže je jej žánrová rozmanitosť, ktorá autorovi ponúka absolútnu voľnosť po technickej ale aj tematickej stránke. Kresba, grafika, maľba, plastika, úžitková tvorba a posledné roky aj multimediálna tvorba sú techniky a umelecké prístupy, ktorými môže autor vytvárať svoje dielo, a tak ním vyjadriť myšlienku, či komunikovať na akúkoľvek tému.

Jednou z vízií Výtvarného spektra je vyhľadávať a podporovať nové výrazné talenty, rozvíjať ich zručnosti a opätovne ich zapájať do súťaže.

„Do 17. 1. 2020 je v Dome tradičnej kultúry Gemera stále prístupná výstava víťazných prác celoslovenskej postupovej súťaže Výtvarné spektrum 2019. Absolútnych víťazov neprofesionálneho umenia si tak môžete vychutnať ešte pár dní a naladiť sa na nový ročník tejto súťaže, ktorá prinesie určite minimálne takú istú koncentráciu nadaných a talentovaných neprofesionálnych umelcov,“ pozýva Martina Kleinová, manažérka kultúry GOS.

Ako doplnila, prvým krokom k účasti v súťaži Výtvarné spektrum 2020 je registrácia na webovej stránke www.nocka.sk, v sekcii súťaže a prehliadky. Záujemcovia tam nájdu registračný formulár, po ktorého vyplnení je potrebné označené výtvarné práce priniesť do GOS, a to najneskôr do 14. 2. 2020. Odborná porota diela vyhodnotí a poskytne aj individuálny rozbor každému, kto bude mať záujem.

„Sprievodným programom slávnostného vyhodnotenia regionálneho kola súťaže Výtvarné spektrum bude vernisáž a výstava prác, ktoré postúpili do ďalšieho kola. Vyhodnotenie sa uskutoční v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave,“ uviedla na záver manažérka kultúry.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie