Zažite valentínske čaro so svojou polovičkou: 5 romantických miest v Rožňave a okolí

Už zajtra, konkrétne 14. februára, je tu symbolický deň pre zaľúbených. Sviatok svätého Valentína si môžete v Rožňave vychutnať na rôznych miestach.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Zažite valentínske čaro so svojou polovičkou: 5 romantických miest v Rožňave a okolí
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Čo iné vymyslieť ako návštevu kina či večeru v reštaurácii? Sviatok všetkých zaľúbených sa blíži, a tak Vám prinášame ponuku tipov, kam si v tento deň vyraziť. Na svoje si prídu starší i mladí, milovníci tradičných i netradičných osláv tohto krásneho sviatku.

Výhľad zo Strážnej veže

Určite súhlasíte s tým, že mať mesto na dlani je niečo úžasné. Takýto skvelý pohľad si môžete vychutnať zo Strážnej veže, ktorá Vám ponúka ten najkrajší výhľad v meste. Ak si chcete vychutnať skvelú atmosféru, tak v tom prípade je toto rozhodne skvelá voľba kam zájsť so svojou polovičkou na sviatok zaľúbených.

Centrum Rožňavy

Už tradične je na Valentína zaplnené centrum mesta, ktoré je pýchou Rožňavy. Aj prechádzkou po nej si môžete vychutnať čaro mesta a pokochať sa jeho krásou a historickými budovami. Je to ideálne miesto, kde sa môžete so svojou polovičkou vybrať na prechádzku a dať si niečo dobré pod zub, alebo ju pozvať na zákusok do niektorej z cukrární.

Mestský park

Pokiaľ si z našej ponuky neviete vybrať a nemáte chuť za romantikou cestovať niekam ďaleko, veľmi príjemnou môže byť aj možnosť návštevy mestského parku. Počas prechádzky parkom si môžete zhotoviť aj niekoľko krásnych fotografií. Prejsť sa parkom a pri stretnutí podarovať partnerke kyticu kvetov, môže byť naozaj krásnym momentom, ako prežiť spoločné chvíle.

Nazrieť do histórie lások môžete v Betliari

Tu okrem prechádzky historickým parkom môžete v deň zamilovaných nazrieť do histórie rodu Andrássyovcov. 14. februára sa totiž uskutočnia špeciálne večerné prehliadky kaštieľa Betliar s kurátormi na tému lásky v aristokratických kruhoch. Na večernej prehliadke budete mať napríklad jedinečnú príležitosť odfotografovať sa na historickej sedacej súprave z 19. storočia s kvetinovou a valentínskou dekoráciou. To by bola fotka do rámika, no nie?

Indiánske jazero

Neďaleko centra je takzvané Indiánske jazero, ktoré vyhľadávajú na relax nielen Rožňavčania. Je to skvelé miesto na spoločnú romantickú prechádzku. Rožňavčania to majú priamo z centra len na skok, avšak na bežný ruch mesta tam určite zabudnete. Príroda a voda Vašej prechádzke dodá ten pravý romantický šmrnc.

Veríme, že Vás naša ponuka ako stráviť tento sviatok so svojou polovičkou oslovila a jedno z týchto miest bude tým, ktoré navštívite a strávite na ňom romantické chvíle.

Pozrite si pôvaby spomínaného Betliara v zimnom šate na VIDEU…

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk