Správy

Zažite piknik v historickom štýle: Nebude chýbať ani aristokratická spoločnosť v dobových kostýmoch

Rožňavčania a aj turisti si môžu na vlastnej koži vychutnať Andrássyovský piknik v historických kostýmoch s hudbou. Podávať sa budú šľachtické piknikové pochúťky a rôzne špeciality z regiónu.

Ilustračný obrázok k článku Zažite piknik v historickom štýle: Nebude chýbať ani aristokratická spoločnosť v dobových kostýmoch
Zdroj: Dnes24.sk

Múzeum Betliar obnovilo tradíciu piknikov v parku pri kaštieli podľa vzoru aristokratických zvykov ešte pred šiestimi rokmi, aby sme si všetci, ktorí sa chceme preniesť do časov nedávno minulých, pripomenuli, ako trávila leto urodzená spoločnosť, ako si vychutnávala letné dni v prírode s dobrým jedlom, hudbou a úžasnou atmosférou anglického parku.

Aj tohto roku sú vítaní všetci, ktorí chcú zažiť nezabudnuteľné chvíle na anglickom trávniku, kde kedysi piknikovala európska smotánka, členovia Andrássyovskej rodiny, ich príbuzní a hostia, ktorí sem väčšinou prichádzali na poľovačky.

„Na lúke pred kaštieľom bude znieť hudba, o zábavu pre deti sa postará divadlo Theátrum s divadelnou hrou ZVIERATKOVO – Oslava a zároveň budú na piknikovej lúke pripravené tvorivé dielne, kde si deti budú môcť vyskúšať svoje zručnosti pod vedením skúsenej výtvarníčky. Naši najmenší návštevníci budú mať jedinečnú možnosť vyskúšať si kostýmy a zapózovať pred fotoaparátom ako princezné a rytieri. Pozvanie na historický piknik prijala aj urodzená spoločnosť, ktorú budete môcť stretnúť a taktiež sa s ňou aj odfotiť na lúke pred kaštieľom,“ informovala Judita Krajčiová z betliarskeho mú­zea.

Ako doplnila, okrem vlastných pochúťok budú pre prítomných pripravené regionálne produkty a rôzne pochúťky od našich predajcov.

„Nezabudnite, že každý, kto príde na piknik oblečený v dobovom kostýme, získa voľnú vstupenku na prehliadku kaštieľa. Všetkých srdečne pozývame, stretneme sa v sobotu 11. júla o 14:00 hod. na lúke pred kaštieľom (aj) v historických kostýmoch s piknikovými košíkmi a dobrou náladou. Piknik sa uskutoční len v prípade dobrého počasia,“ doplnila Krajčiová.

Podujatie sa bude konať v zmysle protiepidemio­logických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR a nariadení generálneho riaditeľa SNM.

„Prosíme Vás o trpezlivosť a pochopenie pri dodržiavaní opatrení a maximálneho počtu návštevníkov, ktorý je obmedzený. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu,“ uviedla na záver.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie