Zaujímavá výstava v GOS-ke: Zabudnuté remeslá na autentických fotkách

Fotograf zostavil kolekciu, ktorá zachytáva horský chov oviec, spracovanie mlieka a vlny, výrobu vápna, dreveného uhlia, spracovanie dreva v karpatských lesoch, ale najmä ľudí, ktorí sa týmto činnostiam ešte venujú.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Zaujímavá výstava v GOS-ke: Zabudnuté remeslá na autentických fotkách
Foto: Pavol Kočiš / Zdroj: Gemerské osvetové stredisko

Gemerské osvetové stredisko (GOS) pozýva na autorskú výstavu fotografa Pavla Kočiša v termíne od 7. do 29. júna 2018 do Domu tradičnej kultúry Gemera (DTKG).

„Zavádzanie nových technológií postupne vytláča tradičné spôsoby obživy obyvateľstva kdekoľvek vo svete. Výnimkou nie je ani Rumunsko, kde však ešte stále môžeme natrafiť na pôvodné formy hospodárenia a remesiel. Rôzne regióny poskytujú osobité podmienky pre ich zachovanie v autentickej forme najmä v horských oblastiach,“ hovorí autor výstavy Pavol Kočiš a dodáva. „Tieto prírodné a historické fenomény podnietili aj môj záujem a vznik týchto fotografií. Veď je len otázkou času dokedy sa budeme môcť stretávať s remeselníkmi a hospodármi minulosti,“ uviedol.

„Pavol Kočiš, košický fotograf a cestovateľ, ktorému učarovalo Rumunsko, nám prináša svoje pohľady na tradičné remeslá a tradičný spôsob hospodárenia,“ informuje za organizátora výstavy Anežka Kleinová (GOS).

Ako doplnila, renomovaný autor s medzinárodným fotografickým titulom AFIAP a mnohými ďalšími oceneniami za tvorbu zostavil kolekciu. „Tá zachytáva horský chov oviec, spracovanie mlieka a vlny, výrobu vápna, dreveného uhlia, spracovanie dreva v karpatských lesoch, ale najmä ľudí, ktorí sa týmto činnostiam ešte venujú,“ spresnila Kleinová.

Výstava je prístupná v sále DTKG v pracovných dňoch od 9.00 do 15.00, v inom termíne po telefonickom dohovore na čísle 0915 884 135. Vstup je voľný.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk