Peter Simon Správy

Zamrznutá krajina a krásne výhľady navôkol: FOTO priamo z Volovca

Počasie sa na Volovci vyšantilo. Ak neobľubujete turistiku, tak sa s nami teraz preneste kliknutím priamo na jeho vrch - Skalisko :)

Ilustračný obrázok k článku Zamrznutá krajina a krásne výhľady navôkol: FOTO priamo z Volovca
28
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Tohtoročná zima síce nie je taká, na akú sme boli v minulosti zvyknutí a sneh absentuje aj na Gemeri. No vo vyššie položených zákutiach okresu ho môžeme nájsť. Výnimkou nie je nebol ani Volovec,

Pozrite si, ako to tam vyzerá. Fotky sprostredkoval nadšenec turistiky Petr Hanzlíček. Ten sa vybral priamo na skalisko. Vyzerá to tam ako v poriadnej zimnej rozprávke. Sneh a mráz sa postarali o krásne výtvory prírody. Okrem toho sa fotografovi naskytli aj parádne výhľady na Vysoké Tatry.

Príroda je krásna a vo svojich zákutiach nám ponúka aj krásne obrazy, ktoré vyzerajú ako maľované.

Ak nepatríte k nadšencom turistiky a radšej sa pozeráte na zimu z okna bytu, tak vám stačí jedno kliknutie a rázom sa prenesiete na Volovec :)

Volovec, vrch vo Volovských vrchoch sa nachádza sa v rožňavskom okrese medzi mestom Rožňava a obcou Betliar. Jeho najvyšším bodom je skalné bralo Skalisko s kruhovým výhľadom na hornatú časť východného Slovenska. Na severozápade vidieť Vysoké Tatry, na západe Nízke Tatry s Kráľovou hoľou, na juhu planiny Slovenského krasu a na východe pokračovanie hrebeňa s Kojšovskou hoľou v pozadí.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Obrazom: Zimný Volovec
28
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie