Peter Simon Správy

Začína Študentská kvapka krvi: Kedy môžete darovať krv v Rožňave?

Aj tento rok odštartovala Študentská kvapka krvi. V poradí už 25. ročník sa snaží motivovať mladých ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Začína Študentská kvapka krvi: Kedy môžete darovať krv v Rožňave?
Zdroj: TASR

Buď odvážny a daruj krv – desiatky tisíc študentov a mladých ľudí našli za ostatných 25 rokov odvahu a rozhodli sa prvýkrát darovať krv práve počas Študentskej kvapky krvi. Tisícky ďalších tento prvý krok urobí túto jeseň, budete medzi nimi aj vy?

Slovenský Červený kríž otvára jubilejný ročník celoslovenskej kampane na podporu bezpríspevkového darcovstva krvi už v pondelok 7. októbra a potrvá až do 08. novembra 2019.

Kampaňou chce osloviť najmä prvodarcov z radov študentov i mladých ľudí a zároveň zdôrazniť význam pravidelného darovania krvi.

„Územný spolok SČK v Rožňave sa k tejto kampani pridáva a pozýva všetkých darcov krvi a prvodarcov na odber krvi na Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory a.s. v Rožňave, vždy v utorok a piatok ráno o 7.00 hod,“ informovala odborná pracovníčka z Červeného kríža v Rožňave Michaela Letanovská.

Ako doplnila, darcom krvi sa môže stať každý človek, ktorý dosiahol minimálny vek 18 rokov, má potrebnú hmotnosť 50 kg a spĺňa základné zdravotné požiadavky. „V deň odberu by sa mal darca dobre najesť, nemal by prísť nalačno. Tesne pred odberom by mal vypiť aspoň pol litra tekutín. Nemal by minimálne 8 hodín fajčiť. Nemal by 12 až 14 hodín piť alkohol. Pred plánovaným odberom by si mal darca dopriať oddych,“ doplnila Letanovská.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie