Peter Simon Správy

ZÁBERY, ktoré sa oplatí pozrieť: Koncerty v prvý deň osláv zaplnili námestie

Rožňavčania si v prvý deň osláv Dní mesta 2018 užili zaujímavé vystúpenia a koncerty. Po zotmení sa už tancovalo. Pozrite si fotky a videá. Čo prezradila známa speváčka Vincze Lilla o Rožňave a členovi kapely z nášho mesta?

Ilustračný obrázok k článku ZÁBERY, ktoré sa oplatí pozrieť: Koncerty v prvý deň osláv zaplnili námestie
60
Galéria

Zábava, zábava a opäť zábava. Tohtoročné oslavy dní nášho mesta priniesli na Námestie baníkov rôzne multižánrové vystúpenia.

V dňoch 13. – 15. septembra 2018 v našom meste prebieha jarmok, ktorý je spojený s podujatím Dní Mesta Rožňava. Bohatý kultúrny program a kopec sprievodných akcií. To však nie je všetko. Už prvý deň začal famózne a prilákal stovky návštevníkov. Pozrite si akciu objektívom fotoaparátu a kamery.

Článok pokračuje pod videom!

Zdroj: Dnes24.sk

Ako uviedol primátor Rožňavy, akcia sa pripravovala niekoľko mesiacov. „Z postu primátora mesta je oficiálne otvorenie slávností najkrajší pocit, pretože je to vlastne výsledok minimálne osemmesačnej práce, ktorú pripravujeme stále začiatkom roka. Vidím spokojných ľudí a aj krásne počasie, a úsmevy na tvárach. Aj tohto roku sme si prichystali veľa dobrého programu. Myslím si, že každý si nájde to svoje, program sme zostavili pre každú vekovú generáciu. Som veľmi rád, že prišlo aj toľko predávajúcich,“ spresnil Pavol Burdiga.

Doplnil, že na oslavách Dní mesta očakáva vďaka dobre zostavenému programu veľký nápor ľudí.

Ťahákom večera legendárna maďarská kapela

Už na tradičnom jarmoku bez pochýb nesmie chýbať medovina, dobré občerstvenie, ale aj trdelníky, na ktorých si pochutnával asi každý. Zaujímavosťou sú napríklad stánky s remeselníkmi.

Vo štvrtok, vo večerných hodinách zaplnené Námestie baníkov mohlo vidieť napríklad aj parádne revivalové popové a diskotékové hudobné retro show v podaní formácie BONEYMAgain. Potom už nasledovala legendárna skupina Lilla a Napoleon Boulevard, v ktorej účinkuje aj Rožňavský gitarista Eugen Pál- Baláž. Po ich bravúrnom koncerte sme známu speváčku Lillu Vincze vyspovedali.

Ako pre náš web uviedla, v Rožňave sa cítila veľmi dobre. „Ľudia sú veľmi príjemní a mesto máte krásne. Ja si myslím, že je to pre nás veľká česť, že sme sem mohli zavítať a odohrať koncert, bol to pre nás zážitok. Naše piesne pozná skôr tá staršia generácia ľudí, no videla som spievať aj mladších. Koncert bol o to krajší, že náš člen Eugen je domáci a bola to výnimočná atmosféra a trošku mi aj pomohol v programe, krásne s nimi komunikoval. Je to čarovný človek a fantastický muzikant. Pozval našu kapelu aj ku sebe domov,kde sme sa cítili veľmi dobre. Ak by bola príležitosť, tak by sme sa do Rožňavy vrátili opäť. Okolie trošku poznám, je to krásny kút Slovenska,“ povedala pre Rožňavu24.sk Vincze Lilla.

Pozrite si ďalšie video z azda ich najznámejšej piesne pod názvom Júlia nem akar a földön járni.

Článok pokračuje pod videom!

Zdroj: Facebook

Neskorá noc patrila kapele AllDEVILS a Štefan „Hangya“ Hundža a ich nestarnúcim hitom. Počas celého dňa si mohli záujemcovia zakúpiť aj tombolové lístky. Losovanie o hodnotné ceny prebehne dnes.

V piatok Adam Ďurica aj Sexit

Keďže program ďalším dňom graduje, tak organizátori očakávajú ešte väčší nával ľudí. Už hneď v úvode dňa na pódiu vystúpil Roman Mihálko a žiaci škôl v programe PLNÍME SNY. Deň pokračuje vystúpením JANKO KULICH s folkrockovou skupinou KOLEGIUM. Gemerské špeciality nájdete pri Strážnej veži. Prítomní sa môžu tešiť napríklad na oceňovanie najúspešnejších športovcov za rok 2017, skupinu HUNDŽA BAND, LADY COLORS, spevácka a tanečná skupina. Potom už na pódium vystúpi trhák osláv, Adam Ďurica. Po ich vystúpení bude tombola a zábava do skorých ranných hodín s kapelou Sexit.

Kompletný program Dní mesta 2018 nájdete TU.

Obrazom: Dni mesta Rožňava 2018 (štvrtok - koncerty)
60
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie