Ilustračný obrázok k článku Zábery, ktoré budete chcieť pozerať zas a znovu

S príchodom jesene sme si
Zdroj: Dnes24.sk

Zábery, ktoré budete chcieť pozerať zas a znovu S príchodom jesene sme si

Správy
Správy

Zábery, ktoré budete chcieť pozerať zas a znovu S príchodom jesene sme si

Ilustračný obrázok k článku Zábery, ktoré budete chcieť pozerať zas a znovu

S príchodom jesene sme si
Zdroj: Dnes24.sk

Zábery, ktoré budete chcieť pozerať zas a znovu

S príchodom jesene sme si pre vás pripravili zaujímavú lahôdku. Tentokrát v podobe fotiek fotografa Štefana Polgáriho z nášho regiónu. Pozrite sa, aké nádherné zábery sa mu počas uplynulých dní podarilo zachytiť v prírode Slovenského raja.

Foto: Štefan Polgári / Zdroj: Dnes24.sk

Dochádza nám krv!

Hematologicko transfúzne oddelenie v Rožňave zaznamenalo pokles zásob krvi. Potrebné sú krvné skupiny 0+, 0-, A+, A-, B+, B-. Darcovia krvi môžu prísť na pracovisko Hematologicko transfúzneho oddelenia v Rožňave každý utorok a piatok. Evidencia darcov krvi prebieha v čase 7:00 hod.

Zdroj: TASR

Sviatočná atmosféra na cintoríne v Rožňave

Autami zaplnené Námestie baníkov, ale aj ostatné parkoviská na území mesta. Ľudia smerujúci k cintorínu s kyticami kvetov. Mestská i štátna polícia na každom kroku dohliada na bezpečný priebeh. Aj takto vyzerali tohtoročné dušičky v Rožňave. Návštevy cintorínov, vyzdobovanie hrobov kvetmi, zapaľovanie sviečok, spomienky na tých, ktorí už nie sú medzi nami, charakterizujú každoročne dni na prelome októbra a novembra. Veriaci kresťania sa v týchto dňoch modlia za duše zosnulých.

Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Hasiči videli plamene už z diaľky

V piatok v skorých ranných hodinách dostali hasiči z Rožňavy hlásenie o požiari priamo na ceste. Jednalo sa o kamión, ktorý zachvátili plamene. Do boja s červeným kohútom ihneď vyrážala jednotka. Podľa informácií hasičov horelo približne o 3:44 hod. ráno na hlavnom ťahu z Rožňavy do Plešivca, pri obci Vidová.

Zdroj: Martina Molčanová TV JOJ

Rožňavská nemocnica v slovenskej TOP 20

Inštitút Ineko predstavil najnovšie rebríčky kvality slovenských nemocníc a zároveň rozdal tituly Nemocnica roka. Ineko porovnával nemocnice v dvoch kategóriách (štátne univerzitné a fakultné nemocnice a všeobecné nemocnice). Hľadel pritom na hodnoty ukazovateľov v štyroch hlavných oblastiach – spokojnosť pacientov, kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, hospodárenie a transparentnosť. Nemocnice mohli v hodnotení získať celkový rating na úrovni sto bodov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín