Kultúra

Výťažok pre Alexa. V Rožňave sa uskutoční najväčší benefičný koncert v histórii mesta

V rožňavskej športovej hale sa predstavia bez nároku na honorár Lillie Nicole McCloud, Marián Čekovský a Lukáš Adamec.

Ilustračný obrázok k článku Výťažok pre Alexa. V Rožňave sa uskutoční najväčší benefičný koncert v histórii mesta
Zdroj: TASR

Mesto Rožňava pod záštitou primátora Michala Domika, organizuje v miestnej športovej hale benefičný koncert, ktorého výťažok bude venovaný na transparentný účet Alexa Brdárskeho. Podujatie sa uskutoční v utorok 25. februára so začiatkom o 18:30 hod.

Predstavia sa známi umelci – Lillie Nicole McCloud, Marián Čekovský a Lukáš Adamec, ktorí vystúpia bez nároku na honorár.

Krásne obdobie sa razom skončilo

„Alex sa narodil 20. júla 2018 v Košiciach. Prvé mesiace sme si s ním a jeho malou sestrou náramne užívali. Postupne nás však začalo znepokojovať, že sa sám nevie pretočiť na bruško. Krásne obdobie a užívanie si malého bábätka sa razom skončilo. Obrovská rana prišla, keď koncom piateho mesiaca prestal Alex zdvíhať nôžky k brušku. Skutočný stav nášho synčeka bol oveľa horší, ako sme si mysleli. Spinálna svalová atrofia (SMA) 1. stupňa. Diagnóza, ktorá zmarila všetky naše predstavy o normálnom živote. SMA totiž vedie k postupnému ubúdaniu svalových buniek a následnej smrti do dvoch rokov dieťaťa,“ vysvetľuje Alexova mamka Monika Brdárska.

Najdrahší liek na svete

Výrazne pomôcť by mu mohol liek s nálepkou toho najdrahšieho na svete. Potrebujú však na neho 2,1 milióna amerických dolárov.

„My sa ale nevzdávame a čaká nás náročná cesta so snahou získať pre Alexa liek na jeho chorobu. Je ale dôležité, aby bol Alexovi podaný liek do jeho druhého roku, to znamená, do júla 2020. Aj keď vieme, že čas plynie rýchlo, mať okolo seba dobrých ľudí nás posúva vpred a veríme, že ak spoločne spojíme sily, bude možné všetko," nádeja sa Monika.

Alexova situácia zomkla už mnohých Slovákov, ktorí sa snažia dopomôcť mu k spomínanej liečbe. Teraz sa pripája aj Rožňava. Podľa primátora pôjde o najväčší benefičný koncert v histórii mesta.

Predpredaj vstupeniek je v pokladni mestského divadla Actores, v budove OKC v Rožňave.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Na archívnej fotke: Lukáš Adamec

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie