Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  25 °C
Radka Deckerová Od Vás

Výstup na Čipkov vrch: Po vydarenom nultom ročníku odštartovali prvý ročník

Bol to prvý ročník po minuloročnom nultom ročníku. Kde trasa bola tá istá, ako pred rokom, pod Čipkov vrch k Čertovej skale.

Ilustračný obrázok k článku Výstup na Čipkov vrch: Po vydarenom nultom ročníku odštartovali prvý ročník
Foto: Radka Deckerová

V pamätnej knihe bolo v sobotu zapísaných 118 účastníkov, no výstupu sa ich zúčastnilo ešte o čosi viac. Domácich bohužiaľ nebolo viac ako 40. Dá sa povedať, že domáci z toho predstavovali maximálne jednu tretinu. No i tak to hodnotíme ako vydarenú akciu.

Hlavným organizátorom je v podstate komisia kultúry, športu a cestovného ruchu v Krásnohorskom Podhradí. Nápad pochádza z hlavy Štefana Kúna, predsedu komisie. Zorganizovať výstup, realizovať nápad a založiť tradíciu mu pomáha Jozef Lehotský, člen Klubu slovenských turistov pri TJ Elán Rožňava. Okrem Kúna a Lehotského sa na príprave podieľa aj Ladislav Jobbáď.

Túra je od tohto roku zapísaná v každoročnom kalendári akcií – http://www.kstelan.estranky.sk/…r-akcii.html . Účastnícky (symbolický) poplatok – výťažok – z minulého roka bol použitý na výrobu pamätných odznakov a občerstvenie pre turistov a prípravu fazuľového gulášu, tak by to malo byť – bude – každý rok.

Text: Prékopová

Výstup na Čipkov vrch
39
Galéria