Správy

Výstava Mlyn Baska Malom predstaví tvorbu umelcov z letného tábora

Tvorbu umelcov z tohtoročného medzinárodného výtvarného tábora Mlyn 2020 Rožňava uvidia návštevníci výstavy Mlyn Baska Malom, ktorú 10. septembra o 17:00 hod. otvoria v galérii Baníckeho múzea (BM) v Rožňave.

Ilustračný obrázok k článku Výstava Mlyn Baska Malom predstaví tvorbu umelcov z letného tábora
Zdroj: Dnes24.sk

Ak ste zvedaví, čo na prelome júla a augusta vytvorili účasníci Medzinárodného tábora MLYN 2020 Rožňava, príďte sa pozrieť do Galérie Baníckeho múzea v Rožňave. Výstavu s názvom 21. Mlyn Baska Malom 2020 pripravilo Banícke múzeum v Rožňave, ktorého zriaďovateľom je Košický samosprávny kraj, v spolupráci Občianskym združením Pre partnerské mestá Rožňavy.

Vernisáž sa uskutoční 10. septembra 2020 o 17:00 hod. v priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave na Námestí baníkov 25.

Tento rok sa na výtvarnom tábore pre obmedzenia v súvislosti s pandémiou COVID-19 zúčastnilo len deväť výtvarných umelcov. Okrem umelcov z Košického krajatvorili na tábore aj umelci z maďarských partnerských miest mesta Rožňava – Szerencsa, Budapešti a Miškovca.

Iniciátorom, dlhoročným organizátorom a aktívnym účastníkom tábora bol v rokoch 1997–2011 akademický maliar, zaslúžilý umelec Maďarska a rodák z okolia Rožňavy Baska József (1935–2017), ktorý žil a tvoril v Budapešti.

„Zámerom projektu MLYN Rožňava je vytvorenie podmienok pre tvorbu mladých výtvarných umelcov z partnerských miest Rožňavy a ich následná prezentácia v stredoeurópskom meradle. Tvorivú aktivitu tábora dokumentuje práve táto výstava, ktorú už tradične organizujeme v priestoroch Galérie,“ dodal predseda OZ pre partnerské mestá Rožňavy František Kardoš.

Výstava 21. Mlyn Baska Malom 2020 potrvá do 30.10.2020. Re­alizáciu Medzinárodného maliarskeho tábora finančne podporili Mesto Rožňava a samospráva V. obvodu Budapešti – Belváros-Lipótváros.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie