Správy

Vydrany obhájili titul v extralige mužov v stolnom tenise: Bronz putoval do Rožňavy

Stolní tenisti SK Vydrany si vybojovali titul majstrov Slovenska v súťaži družstiev. Bronz putoval do Rožňavy.

Ilustračný obrázok k článku Vydrany obhájili titul v extralige mužov v stolnom tenise: Bronz putoval do Rožňavy

V sobotňajšom finále extraligy mužov v Bratislave zdolali MSK Malacky jednoznačne 5:0 na zápasy a obhájili tak vlaňajší triumf.

Cestu za piatym titulom odštartovali na finálovom turnaji piatkovým triumfom nad Geológom Rožňava 5:3. V sobotu odštartoval víťazné ťaženie Samuel Novota, ktorý zdolal Branislava Kalužného 3:0. Najdramatickejší duel bol ten druhý. Zoltán Lelkeš prehrával proti Adamovi Bratovi 0:2, odvrátil aj dva mečbaly a nakoniec zvíťazil 3:2 na sety. Ďalšie tri body zabezpečili obhajcovi Novota a dvomi víťazstvami Peter Šereda, ktorý pridal aj ten záverečný proti Kalužnému.

„Vyhrať 5:0 je jednoznačný výsledok, ale myslím si, že zlomový zápas bol hneď druhý, keď Zolo Lelkeš zdolal Adama Brata a odvrátil dva mečbaly. Tým, že sme boli favoriti a vedeli sme, že na Braňa Kalužného urobíme asi tri body, tak oni potrebovali vyhrať všetky také tie ťažké zápasy. Keď Zolo vyhral hneď prvý z nich, tak si myslím, že sa skôr psychicky odovzdali. Ak by ho Zolo prehral, mohla to byť oveľa väčšia dráma, aj keď stále verím, že by sme vyhrali. Dnes to bolo ťažšie na hlavu ako v semifinále, ale boli sme zodpovednejší. Včera to síce bolo 5:3, ale tiež sme viedli 4:0 a už sme sa skôr videli doma v sprchách a stratili sme koncentráciu,“ povedal autor víťazného bodu.

Pre skúseného Petra Šeredu to bol prvý titul s Vydranmi: „Ja už som bol majster Slovenska, no s inými klubmi. S Vydranmi hrám prvý rok a je to tu môj prvý titul, takže určite bude oslava, všetko je už nachystané,“ uviedol.

Boj o bronz bol dramatickejší a z cenného kovu sa nakoniec tešili hráči Geológ Rožňava, keď zdolali MŠK VSTK Vranov nad Topľou 5:3. Do stavu 3:3 bol zápas vyrovnaný, no záverečné dva súboje zvládli lepšie hráči Rožňavy. Najprv Adam Klajber zdolal Daniela Oráča 3:1 a po ňom rozhodol Jakub Takáč triumfom nad Samuelom Fečom 3:0.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie