Peter Simon Kultúra

Vybrali sme pre vás: Podujatia tohto týždňa v meste a okolí

Doprajte si počas týždňa aj oddych. Vybrali sme hneď niekoľko podujatí, ktoré sa uskutočnia v Rožňave a okolí, ktoré považujeme za najzaujímavejšie.

Ilustračný obrázok k článku Vybrali sme pre vás: Podujatia tohto týždňa v meste a okolí
Zdroj: TASR

V duši mám večnú jar – Výstava

15. – 18. január 2018 od 10:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Občianske združenie Pre partnerské mestá Rožňavy v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave otvorilo galérii baníckeho múzea na Námestí baníkov 25. autorskú výstavu Márie Gyarmati s názvom „V mojej duši je večná jar“. Gyarmati Mária – AYA predkladá milovníkom umenia 90 obrazov zo svojej tvorby v rokoch 2003–2017. Mária nemá úzko vyhranený maliarsky štýl, možno ju chápať ako realisticko-meditatívnu maliarku. Vzácna je jej neobyčajná technika maľby – spojenie piesku a oleja. Drsná realita afrického piesku a jemné, kontúrované línie malieb otvárajú návštevníkovi tajomný svet spirituality. Jedným z nosných prvkov jej tvorby sú Madonny – v jej ponímaní nositeľky života, ochrankyne a symboly materinskej lásky.

Mária Čírová a Sláčikové kvarteto

18. január 2018 od 19:00 hod., Divadlo ACTORES, Rožňava
Príďte si vychutnať komorný koncert speváčky a hudobníčky Márie Čírovej spolu so sláčikovým kvartetom v našom meste. Na programe bude aj prípitok s účinkujúcimi i divákmi vo foyeri divadla a s primátorom mesta.

Výstup na Stromíš 2018

20. január 2018 od 7:30 hod., Obecný úrad, Vlachovo
Okrem prechádzky s priateľmi, či rodinou si môžete užiť kopec zážitkov a keď bude počasie priať, tak aj úchvatný výhľad na okolie. Zúčastniť sa budete môcť už 41. ročníka obľúbeného turistického podujatia Výstup na Stromíš. Ten sa uskutoční už v sobotu, 20. januára 2018. Program začne od 7:30 hod. zrazom účastníkov pred budovou Obecného úradu a registráciou.

III. Benefičný ples Borostyán

20. januára 2018 od 19:00 hod., Mestský úrad, Rožňava
Zábavu si užijete aj na III. Benefičnom plese Borostyán. Ten sa uskutoční 20. januára 2018 od 19:00 hod. na mestskom úrade v našom meste. Vstupné 25 eur zahŕňa 2× večeru, aperitív, kávu a nealko. Do zábavy zahrá K&K Band Silica a Ľudová hudba Zsolta Juhásza Salgótarján/HU.

Poľovnícky ples v Dobšinej

20. január 2018 od 19:00 hod., Kultúrny dom, Dobšiná
Poľovnícke združenie Čuntava Dobšiná Vás pozýva na Poľovnícky ples v sobotu, 20. januára 2018 so začiatkom o 19:00 hod. v Kultúrnom dome Dobšiná. Do tanca hrajú skupina Junior z Kamienky a DJ Korintuš. Vstupné je 17 eur (v cene: večera – špeciality z diviny a fľaša vína, tombola).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie