Vráťme behom nádej: V Rožňave sa uskutoční benefičná akcia

Partia ľudí na čele s Marcelou Vrábeľovou, sa rozhodla pomôcť. Čítajte viac o akcii, ktorá sa uskutoční v našom meste.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Vráťme behom nádej: V Rožňave sa uskutoční benefičná akcia
Zdroj: TASR

V Rožňave sa 8. septembra 2018 od 14:00 hod. uskutoční benefičná akcia. Vyzbieraná suma bude venovaná chlapčekovi, ktorý bojuje so zákernou chorobou. Pomôcť sa podujali mladí ľudia. Akciu organizuje študentka z Rožňavy Marcela Vrábeľová v spolupráci s Rožňavským mládežníckym parlamentom, mestom Rožňava, Detským centrom a ďalšími partnermi.

Ako informovala organizátorka akcia Marcela Vrábeľová, jednať sa bude o beh. „Tento benefičný beh je organizovaný pre Martinka Kupca z Veľkého Zálužia, ktorý má smrteľné ochorenie so slabým imunitným systémom – Louise Barovej syndróm. Martinko už päť rokov vyhráva nad smrťou. Touto akciu chceme malého bojovníka podporiť v boji a dať mu nádej,“ spresnila Vrábeľová.

Následne uviedla, že miestom akcie bude futbalový štadión v Rožňave a dráha behu povedie popri rieke Slaná smerom na Betliar.

Trasa je rozdelená pre veľkých aj malých. „Dospelí ju majú v dĺžke 4 kilometre a deti 800 metrov. Štartovné je dobrovoľné s najnižšou sumou 3 eurá, no prispieť sa bude môcť aj pri vstupe na podujatie, bez nutnosti zúčastniť sa behu. Vyzbieraná suma bude po behu odovzdaná rodine Kupcovej na liečbu malého chlapca.Bežci dostanú štartovné číslo, odznačik, vodu a jablko,“ dodala organizátorka tejto krásnej myšlienky.

Program:

  • 14:00 registrácia
  • 15:00 prednáška
  • 15:30 štart dospelí
  • 15:35 štart deti
  • 16:30 workout vystúpenie
  • 17:00 vyhodnotenie plus tombola
  • 17:30 koncert

„V priebehu akcie si nie len deti, ale aj dospelí budú môcť zopakovať základy prvej pomoci s dobrovoľníkmi červeného kríža. Taktiež prídu študenti zo Strednej zdravotníckej školy – EKI pri ktorých si budete môcť zmerať krvný tlak, BMI, alebo si vyskúšať ich masérske zručnosti,“ povedala na záver Marcela Vrábeľová.

Zdroj: Dnes24.sk

Titulná foto: ilustračné