Peter Simon Správy Video

Volovec je už biely: FOTO a VIDEO okolitých hôr

Prvá nádielka v našich končinách dorazila aj na Volovec, týčiaci sa nad Rožňavou. Pozrite si prchavú krásu prvého snehu na záberoch.

Ilustračný obrázok k článku Volovec je už biely: FOTO a VIDEO okolitých hôr
6
Galéria

Prvý posol zimy je tu. Do chladnejších rán sa zobúdzame už niekoľko dní, teraz dorazil aj sneh, aj keď treba uviesť, že do ulíc mesta ešte nie, no známy Volovec a jeho okolie je už krásne biele.

Pozrite si prchavú krásu prvého snehu na niekoľkých záberoch v našej galérii.

Počasie sa ochladilo a hory okolo Rožňavy sa vyfarbili do biela. Výnimkou nie je ani Volovec a okolie. Pozrite si, ako to tam vyzerá.

Kým v meste a nižších polohách pršalo, či padal mierny snehový poprašok, Volovec, ktorý sa týči nad našim mestom, zahalila biela perina. Slnečná a bezoblačná streda tak Rožňavčanom aj pocestným ponúkla krásne pohľady na zasnežené vrchy v našom okrese.

Aj keď Perinbaba nenasypala sneh priamo v našom meste, ale ako každý správny Rožňavčan vie, že ak sa objaví tam hore, onedlho by mohol prísť aj do našich ulíc.

Skalisko (1 293,1 m n. m.) nazývaný aj ako Volovec, je druhý najvyšší vrch Volovských vrchov. Nachádza sa v západnej časti pohoria v gelnickom a rožňavskom okrese medzi mestom Rožňava a obcou Betliar. Celý chrbát Skaliska sa nachádza v pásme kosodreviny. Výhľad zo Skaliska patrí medzi najkrajšie a najhodnotnejšie na Slovensku. 10 metrové skalné bralo na vrchole poskytuje kruhový výhľad na hornatú časť východného Slovenska. Za dobrých podmienok na severozápade vidieť Vysoké Tatry, na západe Nízke Tatry s vrchom Kráľova hoľa.

Zdroj: Dnes24.sk
Obrazom: Volovec je už biely
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie