Ilustračný obrázok k článku Vodiči, pozor na obmedzenia! Cestárov stretnete na TÝCHTO úsekoch
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Vodiči, pozor na obmedzenia! Cestárov stretnete na TÝCHTO úsekoch

Košický kraj sa pustil do opravy 24 kilometrov ciest. Pozrite sa, ktorých úsekov sa to týka.

Správy
Správy

Vodiči, pozor na obmedzenia! Cestárov stretnete na TÝCHTO úsekoch

Košický kraj sa pustil do opravy 24 kilometrov ciest. Pozrite sa, ktorých úsekov sa to týka.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, pozor na obmedzenia! Cestárov stretnete na TÝCHTO úsekoch
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Košický samosprávny kraj (KSK) pokračuje v súvislých opravách vozoviek, ktoré sú poškodené po zimnom období. Do konca júna prejde takouto opravou 22 úsekov ciest II. a III. triedy v celkovej dĺžke viac než 24 kilometrov.

„Podobne ako vlani, aj tento rok je našou prioritou kvalitná oprava kritických úsekov ciest v kraji, preto sa namiesto plátania výtlkov zameriavame na opravy formou tzv. veľkoplošných vysprávok. Investíciou do súvislých opráv v predpokladanej výške 1,7 miliónov eur z výdavkov kraja zlepšíme stav viac ako 24 kilometrov ciest. Nový asfaltový koberec zvýši komfort vodičov aj bezpečnosť cestnej premávky,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Správa ciest KSK zrealizuje na týchto úsekoch súvislé opravy odstránením pôvodného krytu vozovky, penetráciou odfrézovanej vozovky asfaltovým postrekom, doplnením potrebnej vyrovnávacej vrstvy vyrovnávacím betónom a na záver bude zrealizovaná pokládka nového asfaltového koberca. Pokládku teplej asfaltovej zmesi a hutnenie asfaltobetónu realizujú cestári na úsekoch, kde je rozpadnutá obrusná vrstva a lokálne opravy by neboli postačujúce.

Viac správ z východu

Ktoré úseky opravia?

Po kvalitnejšej ceste sa od júna prevezú vodiči v okrese Trebišov na úsekoch ciest v Sirníku, na ceste vedúcej do Novej Viesky, v úseku Kráľovský Chlmec – Boľ. Obnova čaká aj úseky Plechotice – Čeľovce, Boľ – Solnička, Solnička – Poľany a v intraviláne obce Malé Ozorovce. Plánované sú aj úpravy penetračným makadamom, a to na úseku Trebišov – obytná časť Nový Majer, Trebišov – obytná časť Nový Majer – Olšina a v úseku križovatky do obce Boťany.

Župa opraví aj štyri kritické úseky ciest v dĺžke 7,13 km v okrese Michalovce. Nový asfaltový koberec dostanú úseky medzi Lučkovcami a Moravanmi, Veľkými Kapušanmi a Čiernym Poľom, obcou Jovsa a Hnojné a aj v meste Michalovce na takmer kilometrovom úseku Lastomírskej ulice.

Kvalita cestovania sa zlepší aj v okrese Spišská Nová Ves, na ceste medzi Markušovcami a Rudňanmi, na ceste spájajúcej hranicu okresu s križovatkou pri obci Jamník, obce Smolnícka Huta a Smolník.

Súvislé opravy budú realizované aj na cestách v okrese Rožňava a Košice-okolie. Na bezpečnejšiu jazdu sa môžu tešiť vodiči medzi Hýľovom a Zlatou Idkou, v Seni smerom na železničnú stanicu, ako aj na ceste Rochovce – Slavošovce, Ochtiná – Rochovce, Drnava – Bôrka, Rudná prieťah a medzi Roštárom a Štítnikom.

Kruhový objazd aj most

Okrem súvislých opráv realizuje Košický samosprávny kraj aj rozsiahle rekonštrukcie ciest a mostov v kraji. Jednou z najväčších investícií v tomto roku bude výstavba nového mosta nad riekou Hornád medzi Kysakom a Veľkou Lodinou.

V najbližších týždňoch začne župa aj s komplexnou rekonštrukciou cesty medzi Moldavou nad Bodvou, Jasovom a Košicami. Za viac ako 3,2 milióna eur bude opravený úsek v dĺžke takmer 27 kilometrov, v obci Malá Ida bude prebudovaná križovatka na kruhový objazd a rekonštrukciou prejdú aj autobusové zastávky.

Foto: ilustračné

Deje sa na Slovensku

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín