Správy

Vláda podporila rozvoj regionálnej kultúry v susednom okrese: Peniaze aj na kaštieľ v Jelšave

Na utorkovom výjazdovom rokovaní vlády v Revúcej bola schválená finančná pomoc pre regionálne folklórne súbory a miestne pamätihodnosti.

Ilustračný obrázok k článku Vláda podporila rozvoj regionálnej kultúry v susednom okrese: Peniaze aj na kaštieľ v Jelšave
22
Galéria

Informovalo ministerstvo kultúry.

V týchto dňoch prebieha výjazdové rokovanie vlády SR v mestách Revúca a Jesenské. Výsledkom je vyčlenenie finančných prostriedkov vo výške jedného milióna eur na rozvoj vzdelávania, kultúry, ľudských zdrojov a miestnych komunikácií v rámci okresu Revúca. Dotácie dopĺňajú akčné plány rozvoja týchto okresov z roku 2016.

„Na podnet ministerky kultúry Ľubice Laššákovej (Smer-SD) vláda v rámci podpory regionálnej kultúry vyčlenila finančné príspevky pre miestne folklórne súbory. Finančný príspevok 10.000 eur poputuje folklórnym súborom Lykovec a Lykovček,“ spresnil rezort kultúry.

Vláda okrem folklórnych súborov podporila aj rekonštrukciu miestnych pamätihodností. Finančný príspevok vo výške 40 000 eur pôjde na obnovu národnej kultúrnej pamiatky Kaštieľa Coburgovcov v Jelšave.

Dotáciou 90 000 eur bola podporená renovácia obecného kaštieľa v Licinciach. „Značné finančné príspevky pôjdu aj na obnovu obecných kultúrnych domov a kostolov,“ spresnilo ministerstvo.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z výjazdového rokovania vlády v Revúcej!

Foto: ilustračné

Obrazom: Vláda rozdelí v okrese Revúca 1,43 milióna eur
22
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie