Peter Simon Hokejbal

Na druhom ročníku hokejbalového turnaja sa stal absolútnym víťazom Loosers. Mužstvo Salamanders bralo druhú priečku a tretie umiestnenie si vybojovali Hecnuté Pecky.

Ilustračný obrázok k článku Víťazstvo z Juh cupu 2015 si prevzal tím Loosers: Bojovalo sa, ako sa na hokejbal patrí

Na multifunkčnom ihrisku na sídlisku Juh v Rožňave si v hokejbalovom turnaji zmeralo sily dohromady šesť mužstiev. Ako nás informoval organizátor turnaja Slavomír Paliha, hralo sa systémom každý s každým a boli rozdelení do dvoch skupín po tri mužstvá. Do semifinále postupovali prví dvaja z tabuľky.

Zo skupiny A to boli Salamanders a Hecnuté Pecky. Skupina B Loosers a Red Devils. V prvom semifinále zdolali Salamanders Red Devils 2:0, v druhom Loosers Hecnuté Pecky 6:2. Porazení sa stretli o tretie miesto a Red Devils podľahli Hecnutým Peckám 3:4.

Vo finále bojovali Salamanders proti vynikajúcim hokejistom Loosers. Loosers vyhrali jednoznačne 2:0 a získali pohár. Najproduktívnejším strelcom sa stal Ľ. Lukáč, najlepší brankár bol O. Magyar, obaja z tímu Loosers.

„Tento ročník hodnotím veľmi pozitívne. Vyšlo nám počasie a hráčsky kolektív bol veľmi vynikajúci. Niektoré zápasy boli jednoznačné, v niektorých sa bojovalo, ako sa na hokejbal patrí. Chcel by som sa poďakovať všetkým zúčastneným tímom a zároveň aj všetkým hráčom za profesionálny prístup k hre, vytvoreniu dobrej zábavy pre oko hráča aj diváka,“ uviedol organizátor turnaja Slavomír Paliha. Ako dodal na záver, vďaka patrí aj kuchmajstrovi Stanovi Sabolovi za prípravu celodenného občerstvenia pre hráčov i divákov vo forme grilovaných pochúťok, spoluorganizátorovi hernej veci Štefanovi Ďuranovi a baru u Legionárov.