Peter Simon Kultúra

Víkend klope na dvere, nudiť sa doma by bol hriech: 5 zaujímavých tipov na podujatia v Rožňave

Blížiaci sa víkend so sebou prináša v Rožňave akcie rôzneho druhu. My vám prinášame niekoľko tipov na podujatia, ktoré môžu osloviť aj vás.

Ilustračný obrázok k článku Víkend klope na dvere, nudiť sa doma by bol hriech: 5 zaujímavých tipov na podujatia v Rožňave
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Posledná burza starožitností a remeselnícky trh tohtoročnej sezóny

28. november 2015 od 9:00 hod., Krásnohorská Dlhá Lúka Príďte zažiť zaujímavý a nevšedný deň do známej obce neďaleko nášho mesta. Remeselníci predvedú čaro svojho umenia v Krásnohorskej Dlhej Lúke. Malí aj veľkí sa môžu tešiť na všakovaké výrobky šperkárov, kožiarov, hrnčiarov, ale aj tkáčok, kováčov či drevorezbárov. Samozrejme nebude chýbať ani zaujímavá a nevšedná burza starožitností, ktorú ocenia najmä tí skôr narodení.

BENEFIČNÝ KONCERT

28. november 2015 od 17:00 hod., Krásnohorská Dlhá Lúka
Koncert sa uskutoční v Rímskokatolíckom kostole sv. Juraja v Krásnohorskej Dlhej Lúke. Výťažok z koncertu bude použitý na vyhotovenie busty grófa Dionýza Andrássyho.

PUNK-ROCK NIGHT

28. november od 20.00 hod., Rakwa Music Club, Rožňava Skočte si zlepšiť náladu v tieto zimné dni v sobotu do známeho rockového clubu v našom meste. Okrem chutného pivka na vás čaká koncert punkových kapiel zo Slovenska. Hrať bude BOD OMYLU (punk-rock ŽILINA), ALTERNATIWE (punk-rock KOŠICE), TRIX (rock LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ). Akcia začína o 20:00 hod. a vstup je voľný.

Dlhý, široký a bystrozraký

29. november od 15:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Priatelia Dlhý, Široký a Bystrozraký znovu zachraňujú unesenú princeznú. Tentokrát svoju najlepšiu kamarátku Karamelku. Do cesty sa im však pletie rozmaznaný a chamtivý princ a nepodarený černokňažník. Kto nakoniec získa princeznú a kto odíde s dlhým nosom? To sa dozviete v tejto neobyčajnej rozprávke…

Kino Apollo – Čistič

29. november 2015 od 19:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
V najnovšom filme výrazného slovenského režiséra Petra Bebjaka sa ocitneme vo svete Tomáša, ktorého osamelý život tvorí striktné opakovanie rovnakých činností. Ako pracovník pohrebnej služby sa živí čistením miest, na ktorých skonali ľudia alebo domáce zvieratá. Jeho stereotypné dni naruší až nová záľuba, ktorú objaví, keď je okolnosťami prinútený zostať skrytý v dome zákazníkov aj po skončení svojej práce. Tomáš začína tajne sledovať životy pozostalých priamo z ich domácností a bizarnému koníčku prepadá čoraz viac a viac. Situácia sa mu vymkne spod kontroly, keď sa zamiluje a rozhodne odhaliť, aké tajomstvo skrýva jeho láska Kristína a jej pochybný starší brat.

Plagáty ku všetkým uvádzaným akciám nájdete na našej stránke v kategórii PODUJATIA.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie