Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  18 °C
Peter Simon Správy

Vieme, kedy sa zatvorí klzisko: V tento deň ši ešte môžete užiť ľad!

Klzisko v Rožňave sa teší obľube. Okrem verejného korčuľovania poskytuje aj prenájom ľadovej plochy, či už školským zariadeniam, alebo jednotlivcom. Prichádza však oteplenie a zimný štadión onedlho zatvorí svoje brány.

Ilustračný obrázok k článku Vieme, kedy sa zatvorí klzisko: V tento deň ši ešte môžete užiť ľad!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Rožňavský zimný štadión, ktorého prevádzkovateľom sú Technické služby mesta Rožňava, funguje už vyše 20 rokov. Okrem korčuľovania pre verejnosť ponúka tiež možnosť prenajímania ľadovej plochy pre menšie skupiny záujemcov, školy či pre hokejové tréningy. My sme zistili ako prví, kedy sa môžete postaviť s korčuľami na ľad.

Svoje brány počas uplynulej zimnej sezóny otvorilo nadšencom v piatok, 23. novembra 2018. Avšak už vtedy bolo otázne, či chladenie vydrží, no vydržalo.

„Pred zahájením zimnej sezóny pracovníci chladiace zariadenie naplnili čpavkom. Na klzisku sa opravila časť rúrok, kde bol únik čpavku a zrealizovali sa ďalšie sondy, ktoré poukázali na stav ostatných rúrok. Následne sa založili tzv. guľové čapy, ktoré v prípade úniku poslúžia na to, aby sa nemusel odčerpávať komplet celý čpavok, ale je to rozdelené do sekcií a vieme to tak po častiach uzavrieť,,“ informoval riaditeľ Technických služieb nášho mesta.

Zatvára sa už tento víkend

Ako pre náš web povedal Gregor, posledné korčuľovanie v tejto zimnej sezóne sa uskutoční v nedeľu, 3. marca 2019. „Následne sa odstaví chladenie a ľad sa roztopí,“ doplnil Mikuláš Gregor.

Klzisko doteraz počas tejto zimnej sezóny navštívilo presne 7 836 priaznivcov. Najviac ich bolo v mesiaci december a to skoro 3 800.

Rekonštrukcia by padla vhod

„Zatiaľ máme jednu cenovú ponuku na etapy opráv zimného štadióna. To znamená, že v prvej etape by prebehla výmena chladiaceho systému pod ľadovou plochou a betonáž a druhá etapa by bola výmena zariadení v strojovni, čím by sa dosiahlo zníženie čpavku zo 7,5 tony na jednu tonu. Toto je naplánované, či sa to však bude realizovať, alebo v akom období, je zatiaľ otázne,“ spresnil Mikuláš Gregor.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk