Utorok 23. júl 2019 Oľga  20 °C
Peter Simon Správy

VIDEO a FOTO: V centre Rožňavy Mikuláš rozsvietili 20-metrový vianočný stromček

Rozsvietenie vianočného stromčeka na námestí je pre Rožňavčanov znakom, že najkrajšie sviatky roka sú už za dverami. Pozrite si momenty z mikulášskeho večera v centre. Ten náš deti z Rožňavy potešil už po 43-krát.

Zdroj: Dnes24.sk

Centrum mesta zaplnili deti. Stovky malých Rožňavčanov čakalo totiž na príchod obľúbeného Mikuláša. Ten sa svojej činnosti venuje už viac ako 43 rokov.

Stromček už svieti

Ako je už tradíciou, vianočný stromček na rožňavskom námestí prišiel slávnostne zažať patrón všetkých detí, svätý Mikuláš. V deň Mikuláša sa na Námestí baníkov stretli Rožňavčania, a najmä tí najmenší, čakajúc na príchod deduška v červenom plášti. Ten tak potešil najmenších, tí starší si zaspomínali, keďže náš rožňavský Mikuláš sa svojej činnosti venuje už viac ako 43 rokov a dostalo sa mu pocty. Minulý rok ho zapísali do Knihy slovenských rekordov.

Mikulášsky program začal 6. decembra 2018 od 17:00 hod. rozprávkou divadla Actores pod názvom Snehuliak na babette, a veru spomínaný snehuliak na námestie dorazil na legendárnej mašine. Krátko pred šiestou hodinou dorazil na námestie aj vytúžený Mikuláš so svojou družinou. Nechýbal ani hrozivý čert. Mikuláš nakoniec rozžiaril 20-metrový vianočný strom, ktorý zdobí centrum nášho mesta už niekoľko dní. Najmenší sa tešili aj zo sladkej odmeny, ktorú dostali. „Je to fantastický pocit prísť po roku sem opäť na námestie a vidieť rozžiarené tváre detí. Ja sa možno teším na túto akciu viac ako oni,“ povedal pre náš web Rožňavský Mikuláš, Štefan Gerža.

Pozrite si momenty z mikulášskeho večera v Rožňave v priloženej galérii a v krátkom videu.

Rožňavský Mikuláš je vskutku unikát

Patrí k neodmysliteľnej súčasti nášho mesta. Jeho príchod rozžiari množstvo detských očí a tí skôr narodení naňho spomínajú tiež. Rožňavský Mikuláš Štefan Gerža aj tento rok zavítal na Námestie baníkov a slávnostne rozsvietil vianočný stromček. Svoju púť v našom meste začal už v roku 1973, keď zastupoval vtedajšieho Mikuláša, ktorý ochorel a tak sa nemohol zúčastniť. Akosi mu táto funkcia v meste prischla a tak ju vykonáva dodnes a samozrejme s radosťou. „Hlavným dôvodom tejto činnosti je moja láska k deťom, k ich čistej dušičke a žiarivým očkám. Roky som pracoval v kultúre a teda s deťmi som bol v styku nielen na Mikuláša, ale aj v priebehu roka,“ prezradil pre náš web Rožňavský Mikuláš, Štefan Gerža.

Spočiatku mal fúzy a bradu lepenú na tvár. Potom si svoju vlastnú farbil na bielo. „Teraz si moju už len upravujem a "pestujem“ od leta,“ dodal s úsmevom.

Obrazom: Rožňavu navštívil Mikuláš, vianočný strom už žiari
54
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk