Peter Simon Rôzne

Vianočné tvorivé dielne v Rožňave: Deti si pripravili vlastné ozdoby, FOTO

V mesiaci december sa v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave uskutočnili tvorivé dielne s tematikou prípravy na najkrajšie sviatky roka – Vianoce.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné tvorivé dielne v Rožňave: Deti si pripravili vlastné ozdoby, FOTO
6
Galéria

V mesiaci december sa v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave uskutočnili tvorivé dielne s tematikou prípravy na najkrajšie sviatky roka – Vianoce.

Deti pod vedením múzejného pedagóga Gabrielly Badin a lektorky Ingrid Liptákovej si mohli pripraviť svoje vianočné ozdoby, ktoré si samé navrhli a vyrobili.

„Pri výrobe vianočných ozdôb sme sa s nimi pozhovárali s nimi o význame Vianoc, o rôznorodosti ozdôb, ktoré sa dostávajú nielen na vianočný stromček, ale s ktorými vyzdobíme aj vianočný stôl, okná alebo iné časti bytu. Deti sa radi zapojili do diskusie, a každý z nich hovoril o svojej predstave aj túžbach, ako by slávili Vianoce v ich rodine. Popri rozprávaní a práci sme si spolu zaspievali vianočné koledy. Deti odchádzali z galérie z hotovými ozdobami, ktoré zaiste využijú pri výzdobe ich vianočného domova, prípadne triedy v škole,“ povedala Gabriella Badin z rožňavského mú­zea.

Tvorivé dielne boli naplnené peknou predvianočnou atmosférou.

Obrazom: Vianočné tvorivé dielne
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie