Marek Šebeňa Hokej

Viac vylúčených ako gólov

V druhom stredajšom zápase sa zrodilo prekvapenie na úkor favorita. Aj keď mal niekoľko krát viacnásobnú výhodu presilovej hry. Nedokázal zvíťaziť.

Hráči Pače nedovolili Laduxu odskočiť na viac ako jeden gól a po prvej tretine, ktorú prehrali 2:1 sa dokázali zmobilizovať a v druhej časti hry pridali pekné dva góly, čím otočili stav stretnutia na 2:3. Už v druhej tretine mali hráči Laduxu výhodu presilovej hry 5:3 no túto nedokázali využiť a vzápätí po návrate potrestaných hráčov inkasovali tretí gól. Tretia tretina sa niesla v znamení „zohrej si svoju trestnú lavicu“. Týkalo sa to najmä hráčov Pače, ktorí si posedeli na lavici trestov celkovo 8 krát. Na opačnej strane to bol len jeden vylúčený hráč Laduxu. Ladux hral v tretej tretine dokonca dve presilovky 5:3 a každá trvala vyše minuty, no hráči favorita nedokázali prekonať skvelého brankára Pače a sústredenú obranu. Ich strelecká nemohúcnosť spôsobila to, že Ladux prehral prvý krát v riadnom hracom čase.

HK Pača – Ladux Rožňava 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)