Krimi

Verejný poriadok v Rožňave? Toto sú podľa jeho strážcov najproblematickejšie časti mesta

Celkovo 3 207 priestupkov riešila vlani Mestská polícia v Rožňave, čo znamená medziročný nárast o 785 priestupkov.

Ilustračný obrázok k článku Verejný poriadok v Rožňave? Toto sú podľa jeho strážcov najproblematickejšie časti mesta
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Zároveň sa jej členom podarilo odchytiť 86 túlavých zvierat a odstrániť 20 vrakov motorových vozidiel z parkovísk. V informatívnej správe o činnosti MsP za vlaňajší rok to uviedol náčelník Róbert Hanuštiak.

Spolupráce

„V uplynulom období sa nám podarilo udržať výbornú súčinnosť s Policajným zborom (PZ) SR, čím sme prispeli k zníženiu nárastu v oblasti protiprávneho konania. Sústredili sme sa najmä na vykonávanie preventívnych aktivít, vydali sme katalóg preventívnych aktivít MsP na celý rok, v rámci ktorého úzko spolupracujeme s našimi školami, škôlkami a takisto so seniormi,“ podotkol Hanuštiak na poslednom zasadnutí rožňavského mestského zastupiteľstva.

Ako pokračoval, vykonali aj preventívno-bezpečnostné akcie zamerané na kontrolu požívania alkoholu mladistvými a maloletými osobami a takisto na kontrolu vodičov taxislužieb.

„Od 1. júla sa nám podarilo zrealizovať projekt, v rámci ktorého bola pre Rožňavu získaná miestna občianska poriadková služba. Pomáha nám s udržiavaním verejného poriadku hlavne v lokalitách, kde je zvýšený výskyt marginalizovaných rómskych komunít,“ dodal náčelník MsP.

Najproblematic­kejšie

Činnosťou MsP i spoluprácou s PZ SR boli v oblasti porušovania verejného poriadku vyhodnotené najproblematic­kejšie časti mesta, medzi ktoré podľa neho patrí najmä širšie centrum Rožňavy, sídlisko Juh a severná časť mesta.

„V týchto miestach pravidelne zaznamenávame značný výskyt porušovania verejného poriadku i pouličnej kriminality. Z toho dôvodu je činnosť MsP orientovaná prioritne do týchto oblastí,“ zakončil Hanuštiak.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie