Peter Simon Správy

Veľký výlet na Gemer nostalgickým vlakom: Pripravená aj návšteva Domice

Jesenné výlety na koľajniciach organizuje Detská historická železnica. Jazda retrovlakom dodá výletu nezabudnuteľnú atmosféru.

Ilustračný obrázok k článku Veľký výlet na Gemer nostalgickým vlakom: Pripravená aj návšteva Domice
Zdroj: TASR

Detská železnica Košice pozýva na veľký vlakový výlet pre všetkých.

Príjemná rodinná atmosféra vo vlaku, návšteva jaskyne Domica a nenáročná prechádza k maďarskej časti jaskynného systému Aggtelék v krásnej jesennej prírode zaručujú vydarený rodinný výlet.

„Jesenná nostalgická jazda vláčikom za krásami pamiatok UNESCA v Košickom kraji ponúka návštevníkovi cieľ, kam paradoxne koľajnice nevedú. K nášmu cieľu sa však dostaneme vlakom z Košíc do Plešivca, kde prestúpime na autobus, ktorý nás odvezie až k jaskyni Domica,“ približuje program výletu Ľubomír Lehotský z občianskeho združenia Detská železnica Košice.

Jaskyňa Domica je skutočnou pýchou Gemera a od roku 1995 aj súčasťou pamiatok UNESCO. Je charakteristická priestrannými dómami a bohatou kvapľovou výzdobou.

„Po prehliadke sa vydáme náučným chodníkom na hraničný priechod Domica – Aggtelek. Nenáročný a krátky náučný chodník nás prostredníctvom piatich informačných panelov oboznámi s charakteristikami Slovenského krasu, jaskyne Domica, tunajšej fauny a flóry, geomorfológie a poľnohospodárstva. Chodník vedie prírodnou rezerváciou Domické škrapy, ktoré patria spolu s krasovými jamami, priepasťami a jaskyňami k najväčším zaujímavostiam blízkeho okolia. Trasu s minimálnym prevýšením by sme mali zvládnuť za 1 h a 15 min. Na konci nás už bude čakať autobus. Príchod do Košíc je naplánovaný krátko po 16:00,“ doplnil Ľ. Lehotský.

Detská železnica uzavrie tohtoročnú sériu Veľkých vlakových výletov 16. novembra jazdou z Košíc do prešovského Solivaru a samozrejme Mikulášskymi jazdami 30.11. a 1.12.

Retrovlak odchádza z hlavnej železničnej stanice v Košiciach v sobotu 19. októbra o 8:00 hod.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie