Krimi

Veľký súboj o babetu v Dobšinej: Jano (41) neváhal a bil známeho do hlavy

Toto sa len tak nevidí. 41- ročný Ján zrejme veľmi zatúžil po legendárnom mopede. Podľa polície mu však nepatril a neváhal známeho udierať do hlavy, kým na nej neodišiel.

Ilustračný obrázok k článku Veľký súboj o babetu v Dobšinej: Jano (41) neváhal a bil známeho do hlavy
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala v policajnej správe hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová, užiť si teplé jarné lúče a prevetrať sa na babete sa pravdepodobne zachcelo 41-ročnému Jánovi z Dobšinej.

„Vo štvrtok (2.4.) preto večer vošiel na pozemok garáže v meste Dobšiná, kde do oblasti hlavy udrel tam prítomného 47-ročného majiteľa, a z garáže začal ťahať von babetu. Majiteľ ju však držal a nechcel pustiť, preto ho Ján znovu udrel do hlavy a z miesta aj s babetou odišiel. Vzniknutú škodu majiteľ vyčíslil na 230 eur a zo spôsobených zranení sa bude predbežne liečiť do 7 dní,“ uvádza hovorkyňa polície.

Ako doplnila, keďže sa však poškodený s Jánom poznali, policajtom dlho netrvalo a Jána našli.

„Po vykonaní potrebných procesných úkonov ho umiestnili do cely policajného zaistenia a vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave 41-ročného Jána obvinil zo zločinu lúpeže, a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na tri až 8 rokov,“ uviedla na záver Ivanová.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie