Peter Simon Samospráva

V Tornali sa výmena hlavy mesta nekonala: Post primátorky obhájila Anna Szögedi

V Tornali sa výmena hlavy mesta nekonala. Anna Szögedi tu vo voľbách obhájila post primátorky. Tu je jej vyjadrenie k opätovnému zvoleniu.

Ilustračný obrázok k článku V Tornali sa výmena hlavy mesta nekonala: Post primátorky obhájila Anna Szögedi
Zdroj: TASR

Post primátorky Tornale obhájila v sobotných voľbách do orgánov samosprávy obcí Anna Szögedi, ktorú podporovala koalícia Strany maďarskej komunity a Smeru-SD. Ako povedala, víťazstvo vníma ako zadosťučinenie zo strany voličov po mimoriadne ťažkom štvorročnom období.

Anna Szögedi sa dostala do čela Tornale v čase, keď sa mesto nachádzalo vo veľmi zlej finančnej situácii. „Museli sme robiť množstvo nepopulárnych opatrení, splácať dlhy a šetriť, kde sa len dalo. Teraz veľmi pekne ďakujem voličom za prejavenú dôveru po tomto ťažkom období. Najbližšie nás čaká projekt s vodárňami na vybudovanie kanalizácie a čistiarne odpadových vôd. Ďalším ťažkým orieškom bude oprava námestia a budovy mestského úradu. Zatiaľ len v pláne sú úvahy o rekonštrukcii mestského kúpaliska, ale to bude možné len ak budú vhodné výzvy z eurofondov. Momentálne sa teším na spoluprácu s mestským zastupiteľstvom. Ani teraz som nemala väčšinu v zastupiteľstve, no problémy sme museli riešiť spoločne a verím, že v tom budeme pokračovať aj naďalej,“ reagovala Szögedi.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie