Peter Simon Kultúra

V Rožňave zaznie prvýkrát veľkolepé Mozartovo Requiem: Pozrite si VIDEO upútavku

V sobotu 29. septembra o 19 h. zaznie v rožňavskom evanjelickom kostole dielo Wolfganga Amadea Mozarta REQUIEM d mol pre sóla, zbor a orchester KV 626.

Ilustračný obrázok k článku V Rožňave zaznie prvýkrát veľkolepé Mozartovo Requiem: Pozrite si VIDEO upútavku
Zdroj: Belo Hefler

Requiem je posledné Mozartovo dielo, napísané v r. 1791, ktoré už nedokončil. Podľa majstrových zápiskov a odporučení uvedený hudobný monument dopísal jeho žiak Franz Xaver Süßmayr.

V Rožňave takéto veľké dielo v plnom rozsahu a naštudovaní ešte nebolo inscenované. Predstaví sa viac ako 70 účinkujúcich – orchester, spevácky zbor a sólisti Štátnej opery z Banskej Bystrice.

Aj vďaka jedinečnej akustike klasicistického evanjelického kostola sľubuje koncert nezabudnuteľný hudobný zážitok.

Článok pokračuje pod videom.

Zdroj: YouTube.com

Organizuje ho Občianske združenie ALENKA a agentúra BELO HEFLER PRODUCTION v spolupráci s Cirkevným zborom ECAV Rožňava a Mestom Rožňava. „Som rád, že po vyše roku sa mi podarilo dostať do Rožňavy toto úchvatné Mozartovo dielo. Počúvam ho od mladosti a teraz má pre mňa osobitný nádych,“ uviedol Belo Hefler z občianskeho združenia ALENKA.

Tak ako všetky doterajšie koncerty združenia pod logom červeného motýľa, aj tento bude mať benefičný charakter. Výťažok zo vstupného pôjde pre deti z detského domova. Podujatie sa uskutoční 29. septembra 2018 od 19:00 hod. v kostole ECAV Rožňava.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie