V Rožňave začali s vianočnou výzdobou: Tešte sa i na nové prvky

V Rožňave prebieha inštalácia vianočnej výzdoby. Radnica prezradila, že ľudia sa môžu tešiť aj na nové prvky.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku V Rožňave začali s vianočnou výzdobou: Tešte sa i na nové prvky
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Rozsvietenie vianočnej výzdoby vrátane stromčeka v meste Rožňava sa už blíži. Ak nechcete zmeškať túto chvíľu, poznačte si už teraz radšej do kalendára.

Výzdoba sa už inštaluje

Riaditeľ Technických služieb mesta Rožňava, Mikuláš Gregor pre náš web prezradil, ako to je s vianočnou výzdobou v našom meste. S inštaláciou začali dnes, 14. novembra 2017 a potrvať by mala niekoľko dní. Podľa jeho slov pribudnú aj viaceré novinky. Stromček už majú vyhliadnutý.

„Vianočnú výzdobu inštalujú Technické služby mesta Rožňava a prebiehajú práve od dnešného dňa. Začali sme s príjazdovou cestou na Námestie baníkov. Ohľadom výzdoby mám informáciu, že mesto objednalo nové svietiace elementy, ktoré budú inštalované po dodaní, avšak najneskôr do 1. decembra 2017 chceme mať všetko hotové,“ hovorí pre Rožňavu 24 Gregor.

Ako doplnil, mesto by sa malo rozsvietiť 1. decembra 2017 a stromček 6. decembra. „Ozdoby máme viacerých druhov. Nový svietiaci element pribudne aj do fontány,“ dodal Mikuláš Gregor.

Svetelná fontána

Mesto sa rozhodlo inovovať. Okrem tradičných prvkov výzdoby, na ktoré si obyvatelia Rožňavy už zvykli, pribudnú aj nové, ktoré taktiež dotvoria tú pravú atmosféru Vianoc. „Objednali sme novú vianočnú výzdobu. Tá sa bude inštalovať aj do novospustenej fontány. Jedná sa o repliku fontány, táto bude svetelná. Inštalácia by mala byť dokončená do konca mesiaca. Okrem toho vymieňame aj ďalšie prvky. Na Šafárikovej ulici namiesto starších previsov cez cestu pribudnú nové, dizajnové, ledkové. Sú krajšie a samozrejme aj úspornejšie,“ dodala Mazanová.

„Stromček“ už majú vyhliadnutý

Podľa slov riaditeľa Technických služieb už majú vianočný strom, ktorý sa každoročne osádza na Námestí baníkov, vytipovaný. „Nachádza sa ešte na svojom pôvodnom mieste v severnej časti mesta. Majiteľ po dohode už súhlasil, že ho mestu poskytne. Posledné jednania o výrube prebehnú v najbližších dňoch,“ dodal na záver Gregor.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame