Peter Simon Kultúra

V Rožňave na gemerskú nôtu: Do rytmu so súbormi Borostyán a Haviar a ľudovou hudbou Ondreja Hlaváča

Folklórne večery majú stále miesto v bohatej palete aktivít Gemerského osvetového strediska v Rožňave. Čo sa organizuje teraz?

Ilustračný obrázok k článku V Rožňave na gemerskú nôtu: Do rytmu so súbormi Borostyán a Haviar a ľudovou hudbou Ondreja Hlaváča
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Dramaturgia tohto cyklického podujatia je zameraná na prezentáciu zvykov a obyčajou horného Gemera, ale aj zaujímavých osobností a kolektívov, ktoré sa venujú zachovávaniu ľudových piesní, tancov, tradícií a remesiel.

V stredu, 21. júna v Dome tradičnej kultúry Gemera bude opäť znieť hudba a spev.

„Tento letný folklórny večer bude zameraný na slovensko-maďarský folklór. V našom okrese pracuje niekoľko folklórnych kolektívov, ktoré sa snažia o zachovanie gemerských piesní a tancov zo slovenskej i maďarskej oblasti,“ hovorí Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.

Dodala, že folklórny súbor Haviar z Rožňavy patrí medzi najstaršie kolektívy, súbor Borostyán je jedným z najmladších, ale už dosiahol úspechy aj v celoštátnych súťažiach. „Do tanca im zahrá ľudová hudba Ondreja Hlaváča, ktorá je známa v širokom okolí a úspešne účinkuje na rôznych festivaloch. Okrem dobrej hudby a tanca sa diváci viac dozvedia aj o činnosti týchto kolektívov,“ doplnila Ferenczová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie