Správy

V okrese Rožňava pozor na búrky: Na TIETO hodiny platí výstraha II. stupňa!

Buďte obozretní a počítajte aj s divokým počasím. Pre Rožňavský okres je totiž na dnes vydaná výstraha II. stupňa pred búrkami. Na tieto hodiny platí...

Ilustračný obrázok k článku V okrese Rožňava pozor na búrky: Na TIETO hodiny platí výstraha II. stupňa!
Zdroj: TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre náš okres výstrahu druhého stupňa pred búrkami. Tá platí v čase 26. júna 2020 od 13:05 hod. do 18:00 hod.

„V okrese Rožňava je zvýšená pravdepodobnosť výskytu silných búrok s krúpami, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené prívalové zrážky s úhrnmi 30 – 50 mm a nárazy vetra s rýchlosťou 20 – 30 m/s (70 – 110 km/h),“ spresňujú meteorológovia.

Ako doplnili, intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká.

„Pri spomínaných búrkach je možný výrazný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“dodali meteorológovia.

Okrem toho v čase od 26. júna 2020 od 7:55 hod. do 27. júna 2020 do 21:00 hod. vydali meteorológovia pre okres Rožňava výstrahu prvého stupňa pred búrkami.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie