V Krásnohorskom Podhradí očakávajú od VÚC podporu turizmu

Obyvatelia Krásnohorského Podhradia majú podľa zástupcu starostu obce Ľudovíta Baffyho záujem skôr o komunálne voľby.

Ilustračný obrázok k článku V Krásnohorskom Podhradí očakávajú od VÚC podporu turizmu
Zdroj: TASR

Obyvatelia Krásnohorského Podhradia majú podľa zástupcu starostu obce Ľudovíta Baffyho záujem skôr o komunálne voľby. Svedčí o tom i doterajšia nízka účasť.

Od nového krajského zastupiteľstva ľudia v obci očakávajú riešenie nezamestnanosti, infraštruktúry, podpory turizmu a podnikania. „Mladí chodia väčšinou preč za prácou. Pomohla by nám rýchlostná cesta vrátane tunela Soroška. Ďalej, investori a podpora menších a stredných podnikateľov. V okolí máme veľa lesov, aj v tomto odvetví, by sa podľa mňa dali vytvoriť nejaké pracovné miesta. Najmä však v turistike. Sme taký región, že v turistike máme ešte veľkú dieru,“ uviedol Baffy.

Zatvorenie hradu Krásna Hôrka po ničivom požiari v roku 2012 spôsobilo komplikácie nielen miestnym podnikateľom, ale i obci. Tá mala každoročne príjem približne 35 000 eur z parkovného a ubytovacích zariadení. Súkromným podnikateľom, ktorí mali prevádzky pod hradom, obec znížila dane na minimum. Hrad ročne v minulosti navštívilo 50 000 až 60 000 ľudí.

Podľa Jána Tatára, ktorý ako povedal, chodí voliť pravidelne, by obec potrebovala viac financií, aby bolo z čoho investovať. „So zamestnaním je tu tiež bieda, hlavne čo sa týka poberateľov sociálnych dávok. V tomto regióne je problém s prácou,“ hovorí Tatár.
Rovnaký názor má i Monika Radványi, ktorá za priority považuje nezamestnanosť a infraštruktúru. „Myslím si, že je to pre každého priorita,“ povedala.

„Chodím pravidelne voliť, lebo mi nie je ľahostajná situácia v našom regióne a očakávam zmenu v zložení Košického samosprávneho kraja. Čo sa týka našej obce, pomohla by možno nejaká podpora podnikateľov,“ dodal obyvateľ Peter Szarka.

V Krásnohorskom Podhradí je zapísaných takmer 2000 voličov.

Zdroj: TASR

Odporúčame