V deväťčlennom zastupiteľstve obce Plešivec je sedem žien

Výraznú väčšinu majú po posledných komunálnych voľbách ženy v obecnom zastupiteľstve Plešivca.

Ilustračný obrázok k článku V deväťčlennom zastupiteľstve obce Plešivec je sedem žien
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Z deviatich zvolených kandidátov je sedem žien, pričom aj na čele obce je žena, opätovne zvolená starostka Iveta Šušánová (Most-Híd). Vyplýva to z definitívnych výsledkov volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

„V predchádzajúcom zastupiteľstve boli počty žien a mužov približne vyrovnané, ale už vtedy bolo cítiť, že sa ženy o verejný život zaujímajú. Osobne to vnímam veľmi pozitívne, tieto ženy poznám a verím, že spolupráca so zastupiteľstvom bude veľmi dobrá,“ uviedla staronová starostka.

V spolupráci s novým obecným parlamentom plánuje podľa vlastných slov rozbehnúť v obci niektoré stavebné práce, napríklad výstavbu nájomných bytov a zberného dvora. „Pracujeme aj na projekte centra integrovanej zdravotnej starostlivosti,“ dodala Šušánová.

Úplne opačná situácia je v mestskom zastupiteľstve okresného mesta Rožňava. Podľa údajov ŠÚ SR boli do 17-členného mestského parlamentu zvolení výlučne muži. Obdobná situácia bola aj koncom predchádzajúceho volebného obdobia. Vo vtedy 13-člennom zastupiteľstve medzi poslancami takisto nebola ani jediná žena.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR