Správy

V centre Rožňavy horeli sviečky: Zábery zo spomienky na Jána a Martinu

Aj Rožňavčania si pripomenuli 2 roky od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Pozrite si ako prebiehala spomienka v Rožňave.

Ilustračný obrázok k článku V centre Rožňavy horeli sviečky: Zábery zo spomienky na Jána a Martinu
37
Galéria

V desiatkach slovenských miest vyšli ľudia do ulíc uctiť si pamiatku na mladú dvojicu. Životy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vyhasli presne pred dvomi rokmi.

Zhromaždenie s titulom „Za Jána a Martinu, za slušnú krajinu“ sa konalo aj v Rožňave. Miestom pietneho stretnutia bolo Námestie baníkov. Organizátorom podujatia je iniciatíva Za slušné Slovensko.

Stretnutie v Rožňave začalo o 17:00 hod. a trvalo 30 minút. Za ten čas sa na pódiu v severnej časti mesta vystriedalo niekoľko rečníkov, ako Miroslava Nogeová, Ela Klementová, Andrej Vaško, Renáta Pástorová Szappanosová a Radoslav Kovács. V samotnom závere sa pristúpilo k zapaľovaniu sviečok. Na námestí sa zišlo podľa organizátorov 200 Rožňavčanov.

„Dnes sme sa stretli pri príležitosti druhého výročia od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Podujatie v našom meste pripravilo OZ Otvor dvor. Prečítalo sa niekoľko listov, ktoré sa čítali všade po Slovensku, nasledovala modlitba, spoločné vyhlásenie k tejto udalosti, na konci odznela skladba Predstavujem si krajinu a v samotnom závere sa pristúpilo k zapáleniu sviečok,“ uviedol pre Dnes24.sk spoluorganizátor spomienky v Rožňave, Radoslav Kovács.

Z vraždy novinára a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Marian K., Alena Zs., Tomáš Sz. a Miroslav M. Marian K. si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti. K vražde novinára sa priznal Zoltán Andruskó, ktorý je už za vraždu právoplatne odsúdený na 15-ročný trest odňatia slobody. K samotnej streľbe sa priznal Miroslav M., v prípade je naďalej obžalovaný.

Novinára Jána Kuciaka zavraždili spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača. Po dvojnásobnej úkladnej vražde sa konali pochody za Jána a Martinu a Za slušné Slovensko, ktoré organizovala rovnomenná iniciatíva. Situácia po vražde si vyžiadala zmenu vlády, kabinet Roberta Fica vystriedala exekutíva Petra Pellegriniho (obaja Smer-SD).

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Zdroj: Facebook
Obrazom: Od vraždy Jána a Martiny ubehli dva roky. Spomínalo sa aj v Rožňave
37
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie