Správy

V ankete Strom roka 2020 aj reprezentant z nášho okresu: Odfoťte sa so 700-ročným dubom v Drnave, FOTO

V rámci prestížnej celoslovenskej ankety Strom roka 2020, v ktorej o titul bojuje aj prastarý dub letný nachádzajúci sa v Drnave, vyhlásila nadácia Ekopolis sprievodnú fotografickú súťaž „Tour de Strom“.

Ilustračný obrázok k článku V ankete Strom roka 2020 aj reprezentant z nášho okresu: Odfoťte sa so 700-ročným dubom v Drnave, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

„Súťaž je veľmi jednoduchá – stačí sa odfotiť s finalistom z tohtoročného výberu ankety, pridať fotografiu na Instagram a označiť našu nadáciu,“ približuje detaily súťaže Martina Ragalová z Nadácie Ekopolis.

Hlasujte za dub z Drnavy

Navštívte Drnavu prezývanú aj Malá Pešť. Odfoťte sa s ašpirantom na titul Strom roka, zaveste fotku na Instagram a označte ju #anketastromro­ka2020 a @nada­ciaekopolis. A ste v hre o milé ceny od nadácie Ekopolis.

Prastarý dub nájdete v centre obce, neďaleko slávnych Drnavských železiarní grófa Andrássyho. Ako jeden zo symbolov obce sa hrdo týči až do výšky viac ako 14 metrov s obvodom kmeňa neuveriteľných 528 centimetrov. Jeho obrovskú košatú korunu vidieť už z ďaleka.

Drnava je výborným tipom na výlet a oplatí sa ju navštíviť nielen kvôli 700-ročnému dubu, ale aj ďalším zaujímavostiam. Všetky môže návštevník spoznať na náučnom chodníku, ktorý minulý rok vybudovali miestni nadšenci s podporou obce. Jeho súčasťou je napríklad aj oddychová zóna pri štôlni Dionýz s altánkom a ohniskom.

Tip na výlet

Požičajte si elektrobicykel v Drnave a spoznajte krásy okolitej prírody. V sedliackom dvore Tulipán si dokonca môžete požičať elektrický bicykel a spoznať aj širšie okolie Drnavy. V ponuke majú viacero typov bicyklov pre dospelých aj deti, detské sedačky a kompletnú výbavu, takže si výlet môže užiť celá rodina či partia kamarátov. Viac informácií nájdete na webe www.pozicajsi.bike

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: V ankete Strom roka 2020 aj reprezentant z nášho okresu
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie