Peter Simon Kultúra

Užite si záver roka naplno: TOP 10 decembrových akcií v Rožňave

Posledný mesiac roka je tu! Ako si ho však užiť naplno? Klikajte a inšpirujte sa našimi tipmi!

Ilustračný obrázok k článku Užite si záver roka naplno: TOP 10 decembrových akcií v Rožňave
Foto: Ľubomír Hudačko

V duši mám večnú jar – Výstava

4. december 2017 – 18. január 2018 od 10:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava Občianske združenie Pre partnerské mestá Rožňavy v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave otvára 16. novembra 2017 o 16.00 hodine v galérii baníckeho múzea na Námestí baníkov 25. autorskú výstavu Márie Gyarmati s názvom „V mojej duši je večná jar“. Gyarmati Mária – AYA predkladá milovníkom umenia 90 obrazov zo svojej tvorby v rokoch 2003–2017. Mária nemá úzko vyhranený maliarsky štýl, možno ju chápať ako realisticko-meditatívnu maliarku. Vzácna je jej neobyčajná technika maľby – spojenie piesku a oleja. Drsná realita afrického piesku a jemné, kontúrované línie malieb otvárajú návštevníkovi tajomný svet spirituality. Jedným z nosných prvkov jej tvorby sú Madonny – v jej ponímaní nositeľky života, ochrankyne a symboly materinskej lásky.

Výstava, ktorá sa oplatí vidieť

4. – 15. december 2017 od 10:00 hod., Gemerská knižnica Pavla Dobšinského, Rožňava
Rožňavský Fotoklub Pix-XL mal od začiatku roka bohatú činnosť. Už tradične svojimi fotografiami obohacuje atmosféru v cukrárni na námestí, ale členovia sa zapájajú aj do rôznych akcií mimo mesta i mimo hraníc Slovenska. Spomeniem napríklad festivalový dvor Fignár v Dubicsány v rámci festivalu Kolorcity a „spadli sme“ aj do koryta rieky Kablava na open – air výstavy Rokycanské koryto 2017. Samozrejme náš fotoklub a jeho jednotliví členovia sa nezameriavajú výhradne iba na výstavnú činnosť, musíme pripomenúť aj pravidelné pracovné stretnutia jedenkrát v mesiaci, publikovanie na web stránke, zapájanie sa členov do rôznych fotografických súťaží, ako napr. AMFO, či už ako súťažiaci, alebo aj ako porotcovia.

ROŽŇAVSKĚ VIANOČNÉ TRHY 2017

5. – 7. december 2017 od 8:00 hod., Námestie baníkov, Rožňava
Na trhoch, ako už tradične, nájde každý to svoje. Tovar ponúkne niekoľko desiatok stánkov, ktoré budú rozložené po celom rožňavskom námestí. Od remeselníckych výrobkov, až po medovníky, či chutné varené víno, ktoré určite zahreje. Tešiť sa môžete na tú pravú vianočnú atmosféru. Vianočné trhy sa uskutočnia v dňoch 5. – 6. a 7.decembra 2017 na Námestí baníkov v Rožňave s predajnou dobou v prvý deň od 12:00 hod. do 20:00 hod. Na ďalší deň už od ôsmej rána do ôsmej večera a v posledný deň konajúceho sa podujatia to bude od 8:00 hod do 18:00 hod.

Mikuláš v Rožňave

6. december 2017 od 17:00 hod., Námestie baníkov, Rožňava
Aj do Rožňavy zavíta Mikuláš. Tomu sa potešia najviac azda tí najmenší. Podujatie však spestrí viacero sprievodných podujatí. Príchod Mikuláša s Mestským divadlom Actores bude tento rok spojený so zápisom do Knihy slovenských rekordov a samozrejme rozsvietením stromčeka.

Program kina Apollo – December

7. – 21. december 2017 od 19:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Digitálne kino Apollo zriadené v Dome tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) napreduje ďalej. Za obdobie od otvorenia si stihlo získať pravidelných a verných divákov, ktorým ponúklo vo svojom programe viac, ako stovku filmov všetkých žánrov. Program kina na mesiac december nájdete TU.

Mikuláš na ľade

8. december 2017 od 14:00 hod., Zimný štadión, Rožňava
Mesto Rožňava v spolupráci s miestnym hokejovým klubom, centrom voľného času a mládežníckym parlamentom pôsobiacim na území mesta organizuje pre širokú verejnosť podujatie s názvom Mikuláš na ľade. To sa uskutoční na zimnom štadióne. Vstupné bude zdarma. Pripravené budú aj darčeky od Mikuláša, či animácie pre deti.

Predvianočný koncert Fragile

8. december 2017 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Formácia FRAGILE je zložená z populárnych osobností, známych z rôznych televíznych seriálov, divadelných, muzikálových produkcií či TV show – Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. Bez použitia hudobných nástrojov interpretujú známe rock-pop-jazzové hity svetových umelcov.

Adventný koncert

14. december 2017 od 17:00 hod., Katedrálny kostol Nanebovzatia Panny Márie
Hosťami večera budú spevácke zbory z Českého Tešína, Cieszyn a Budapešti a čestným hosťom bude člen opery Štátneho divadla v Košociach, Štefan Hundža.

Noc bojovníkov v Rožňave

22. december 2017 od 19:00 hod., OKC, Rožňava
Po dlhšom čase sa v našom meste opäť uskutoční galavečer bojových športov. Ten bude prebiehať v estradálnej sále budovy OKC. Tešiť sa môžete aj na hosťa večera, ktorým bude Pavol Garaj. Pripravený je bohatý sprievodný program a zápasy v K-1, MMA, BOX. Súťažiť sa bude systémom pyramída. Vstupenky je možné si zakúpiť v TIC Rožňava, alebo na recepcii hotela Empres.

Silvester na Námestí baníkov

31. december 2017 od 23:30 hod., Námestie baníkov, Rožňava
Ak by ste sa radi rozlúčili so starým rokom v uliciach nášho mesta, 31.decembra určite zavítajte na Námestie Baníkov. Posledný decembrový deň budú tradične prebiehať oslavy v srdci nášho mesta. Radnica pozýva v posledný deň v roku približne o 23:30 hod. na tradičné stretnutie občanov mesta pri príležitosti ukončenia starého roka a privítanie nového roka 2018.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie