Peter Simon Kultúra

Už viete, ako strávite volebný víkend? V Rožňave sa máme na čo tešiť

Najbližší víkend nás čakajú komunálne voľby. Okrem nich však nebude núdza ani o akcie, na ktorých sa môžete odreagovať a zabaviť. Pozrite si prehľad!

Ilustračný obrázok k článku Už viete, ako strávite volebný víkend? V Rožňave sa máme na čo tešiť
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Gemer v období 1. ČSR

8. – 9. november 2018 od 9:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
V roku 2018 si v Českej republike a na Slovensku pripomíname významné výročie v dejinách Slovenska – 100. výročie vzniku Československa. Banícke múzeum v Rožňave sa zároveň pripája k aktivitám ostatných múzeí a ostatných kultúrnych inštitúcií v rámci tzv. Osmičkových rokov (1918, 1938, 1948 a 1968) výstavou Gemer v období 1. ČSR.

Kálmán Tichy (1888 – 1968)

8. – 9. november 2018 od 9:00 hod., Galéria Baníckeho múzea v Rožňave
Výstava je jedným z najväčších podujatí Roka Kálmána Tichyho v Rožňave, iniciátormi ktorého boli Občianske združenie Pre partnerské mestá Rožňavy, Banícke múzeum v Rožňave, Mesto Rožňava a Klub starých Rožňavčanov.

Jubilejná autorská výstava – Kytica rokmi uvitá

8. – 9. november 2018 od 9:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Jubilejná autorská výstava Alberta Šmihulu. Výtvarnej tvorbe sa venuje vo svojom voľnom čase od roku 1958. Inšpiruje ho každá krajina, ktorú navštívil a kde žije. Jeho realistické olejomaľby ovplyvnené rodiskom – tatranskou krajinou, ale aj Gemerom dosahujú aj komerčnú úspešnosť.

Kino Apollo

8. november 2018 od 19:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
SNOW FILM FEST 2018, MP, 2018, 3 eurá. Celovečerné pásmo špičkových filmov o zimných športoch a dobrodružstvách behom októbra až decembra zavíta do všetkých českých a slovenských regiónov. Festival je svojim rozsahom a návštevnosťou najväčšou akciou svojho druhu u nás. V programe je 6 starostlivo vybraných filmov – finalisti zo zahraničných festivalov a novinky z domácej produkcie. Na svoje si prídu milovníci čerstvého prašanu, extrémnych zážitkov a arktickej divočiny.

Don Juan 2. premiéra

8. november 2018 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Molière – DON JUAN – KLASICKÁ KOMÉDIA. Hra o legendárnej postave nenapraviteľného zvodcu ženských sŕdc, ktorá vie diváka predovšetkým rozosmiať, lež zároveň umožňuje precítiť i jemnú nostalgiu provokatívnej myšlienky o existencii človeka, pre ktorého morálne zásady neplatia. Hrajú: Attila Bocsárszky ml., Róbert Kobezda, Samuel Borsík, Dominika Šuťáková, Andrea Krestianová, Peter Kamenský.

Pinokio- divadlo Cilling

11. november 2018 od 15:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Príbeh malej drevenej bábky, ktorá sa túži stať skutočným chlapcom. Na príklade jeho dobrodružstiev vidíme svet intríg, klamstiev a falše, ale zároveň sa učíme, ako môžeme nad zlobou a neduživosťou zvíťaziť.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie