Už púta naše pohľady: Vianočná výzdoba v Rožňave zachytená objektívom, hlasujte!

Najkrajšie sviatky roka už klopú na dvere a v Rožňave naše pohľady už púta rozsvietená vianočná výzdoba. Takto to vyzerá v centre mesta a jeho okolí.

Peter Simon

Duch Vianoc vládne už aj v Rožňave. V centre nášho mesta aj v jeho širšom okolí sa môžeme už kochať rozsvietenou vianočnou výzdobou. Okrem toho momentálne v centre mesta prebiehajú aj vianočné trhy, ktoré ešte viac umocňujú blížiace sa najkrajšie sviatky roka.

Aj Rožňava sa už odela do vianočného šatu. Presvedčí sa o tom každý, kto navštívi centrum mesta. Pozrite si desiatky fotiek.

Každoročne sa môžu obyvatelia nášho mesta tešiť na vyzdobený vianočný stromček. Ani tento rok tomu nie je inak. Historické centrum nášho mesta a blízke okolie zdobia všakovaké vianočné ozdoby. Nechýba ani anjel v životnej veľkosti, či nové svetelné prvky. Tie nájdeme napríklad na stĺpoch verejného osvetlenia, no ten azda najkrajší sa nachádza pri vjazde na Námestie baníkov. Jedná sa o nádhernú tzv. bránu. Ľudia sa pri nej zastavujú a fotia sa. Svetelná fontána zas dotvára čaro v baníckom orloji.

Mesto sa rozhodlo inovovať. Okrem tradičných prvkov výzdoby, na ktoré si obyvatelia Rožňavy už zvykli, pribudli aj nové, ktoré taktiež dotvárajú tú pravú atmosféru Vianoc. Ako pre náš web uviedol riaditeľ Technických služieb mesta Rožňava Mikuláš Gregor, okrem spomínanej brány, ktorá sa skladá z dvoch častí v meste pribudlo na stĺpoch verejného osvetlenia 16 nových svetelných prvkov. „Vianočná výzdoba svieti od 2. decembra 2018, teda od prvej adventnej nedele,“ spresnil Gregor.

Páči sa Vám vianočná výzdoba v Rožňave?

Zdroj: Dnes24.sk