Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  20 °C
Peter Simon Od Vás

Úspech SOŠ technickej: Mladý vedec sa zúčastnil celoeurópskej prehliadky

Štefan Ciberaj sa zúčastnil Expo Science Europe 2014 na Žilinskej univerzite. Spolu s Jánom Málikom a Floriánom Demeterom pripravili prácu pod názvom Auto ovládané cez internet.

Ilustračný obrázok k článku Úspech SOŠ technickej: Mladý vedec sa zúčastnil celoeurópskej prehliadky
Zdroj: Dnes24.sk

V dňoch 7.9.2014 – 12.9.2014 sa uskutočnila prestížna celoeurópska prehliadka a fórum prác mladých vedcov Expo Sciences Europe (ESE). ESE sa koná každý párny rok a AMAVET (Asociácia pre mládež, vedu a techniku) ho organizovala už po druhý raz, po dvanástich rokoch. Na zorganizovanie tohto podujatia získal AMAVET poverenie od Európskej organizácie MILSET Europe, sídliacej v Bruseli.

Expo-Sciences Europe 2014 sa uskutočnilo v Žiline, v priestoroch Žilinskej univerzity. Žilina sa tak stala centrom a domovom pre mladých šikovných vedcov – žiakov stredných škôl z viacerých krajín Európy i mimo nej. Prehliadky sa zúčastnilo 300 účastníkov z 24 krajín vrátane Slovenska. Predstavili spolu 86 projektov z oblasti vedy a techniky, ktoré zvíťazili na národných súťažiach. Túto možnosť získali aj žiaci, ktorí boli úspešní na národnej súťaži SOČ (stredoškolská odborná činnosť). Prestíž a hodnotu podujatia vyjadril i fakt, že záštitu nad ním prevzal J. E. Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky.

Bodoval aj žiak odbornej školy v Rožňave

Medzi víťazmi 36. ročníka celoštátnej prehliadky najúspešnejších prác SOČ v školskom roku 2013/2014 bol aj Štefan Ciberaj, v tom čase žiak IV.A triedy, ktorý spolu s Jánom Málikom a Floriánom Demeterom, žiakmi III.A triedy, vyhotovil prácu pod názvom Auto ovládané cez internet. S touto prácou zvíťazil v odbore 11 – Informatika a získal možnosť zúčastniť sa podujatia ESE 2014. Je to veľký úspech Štefana Ciberaja a prostredníctvom neho aj SOŠ technickej v Rožňave.

Foto: SOŠ technická

Auto ovládané cez internet
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk