Peter Simon Kultúra

Urobte si september plný zážitkov: TOP akcie v Rožňave a okolí

Píšte už teraz do kalendárov, na čo sa tešiť. Vybrali sme niekoľko zaujímavých tipov, kam počas septembra v Rožňave a blízkom okolí.

Ilustračný obrázok k článku Urobte si september plný zážitkov: TOP akcie v Rožňave a okolí
Zdroj: TASR

Dni mesta Rožňava a Rožňavský jarmok

12. – 14. september 2019, Námestie baníkov, Rožňava
Rozlúčka s letom v Rožňave už tradične patrí Dňom mesta a jarmoku. Program tohtoročného hodovania je poriadne nabitý. Nezmeškajte to, na čo sa tešíte. Pozrite, čo, kedy a kde … Kompletný program nájdete TU.

Výstava rekordných zbierok

12. september 2019 od 14:00 hod., v Zážitkovom centre SENTINEL, Rožňava
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci s neformálnym združením zberateľov Rožňava – ZBERATELIA ČOHOKOĽVEK a Domom Matice slovenskej v Rožňave, pripravilo pre všetkých záujemcov podujatie s názvom Deň slovenských rekordov.

MINICUP 2019 v bedmintone

14. september 2019 od 8:15 hod., Športová hala, Rožňava
Klub gemerských bedmintonistov 2010 Rožňava (KGB 2010 Rožňava) pozýva športovcov aj širokú verejnosť na XI. ročník veľkého letného turnaja – MINICUP 2019 v bedmintone. Ten sa uskutoční v športovej hale v našom meste v sobotu, 14. septembra 2019 so začiatkom od 8:15 hod., kedy prebehne prezentácia.

Sherlock Holmes a tajomná záhada rodu Baskerville

18. september 2019 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Mestské divadlo ACTORES prináša desivo štekajúcu kriminálnu komédiu o jednom z najznámejších detektívov – SHERLOCKovi HOLMESovi… Ide o hru prevlekov, naplnenú rôznymi humornými situáciami, ktoré doprevádzajú legendárny detektívny príbeh o psovi z Baskerville. Hra si získala úspech po rôznych javiskách na celom Slovensku.

Koncert RICHARD MÜLLER

27. september 2019 od 18:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Šansóny a iné piesne” precestuje Richard Müller spolu s hosťami Michaelom Kocábom a Ondřejom Soukupom celé Slovensko a Česko. Koncertný program bude pozostávať zo šansónových piesní z autorskej dielne Hapka/Horáček, s tematicky nosným albumom V penziónu svět, na ktorom v r. 1988 exceloval okrem iných interpretov Richard Müller aj Michael Kocáb. V programe zaznejú menej hrávané piesne z diskografie R. Müllera, ako aj overené hity v skvelých aranžmánoch špičkovej sprievodnej skupiny.

Koncert Kollárovci

11. október 2019 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Kapela Kollárovci je originálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Svojím hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie