Správy

Urgentná výzva: Chýba krv, pomôžte!

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory v Rožňave zaznamenalo pokles zásob krvi. Nemocnica preto žiada darcov krvi o pomoc.

Ilustračný obrázok k článku Urgentná výzva: Chýba krv, pomôžte!
3
Galéria

Slovenský Červený kríž ÚzS Rožňava a HTO NsP Sv. Barbory v Rožňave vyzýva na pomoc obyvateľov, aby prišli a darovali vzácnu tekutinu a prispeli tak k záchrane životov.

Nemocnice Svet zdravia, vrátane rožňavskej nemocnice, vyzývajú darcov krvi, aby pomohli v tomto období pri záchrane životov a prišli darovať tú najvzácnejšiu tekutinu. Počet darcov totiž pre epidémiu koronavírusu v posledných dňoch značne klesol a nemocnica potrebuje doplniť zásoby krvi.

„Pre maximálnu bezpečnosť svojich darcov preto zaviedli špeciálne, prísne opatrenia a ponúkajú objednávanie na termín. Na darovanie krvi je možné prísť individuálne na presný čas. Darcovia prejdú vstupnou kontrolou, zabezpečená je zvýšená dezinfekcia priestorov a odobraná krv ostáva v 14-dňovej karanténe,“ komunikačná špecialistka siete SZ Jana Fedáková.

Potrebné sú krvné skupiny 0 + , 0 – , A +, A -, B +, B -.

Odberné dni sú utorok a piatok od 7:00 hod. na odd. HTO NsP Sv. Barbory v Rožňave.

Okrem toho, Slovenský Červený kríž v Rožňave ponúka územný spolok ako zberné miesto pre tých, ktorí vyrábajú rúška a chceli by ich niekam odovzdávať. Spolok bude zabezpečovať ich distribúciu, na miesta s ich akútnym nedostatkom.

Slovenský Červený kríž ÚzS Rožňava v spolupráci s Hematologicko transfúznym oddelením NsP Sv. Barbory v Rožňave žiada všetkých darcov, ktorí majú záujem darovať krv, aby pred tým ako pôjdu darovať krv svoju účasť telefonicky nahlásili na t.č. HTO 058/777 13 44, 058/777 13 45 alebo SČK ÚzS Rožňava 058/ 732 13 60 z dôvodu kapacitných možností pri odbere.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Nemocnice vyzývajú darcov: Potrebujú životodarnú tekutinu
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie