Peter Simon Kultúra

Unikátne vystúpenie FS Borievka v Rožňave: Rekapitulácia 100 rokov folklóru

Po úspechu na svetovej súťaži v Južnej Kóreii prichádza Folklórny súbor Borievka, finalista TV súťaže Zem spieva, s oceneným programom aj do Košíc a Rožňavy.

Ilustračný obrázok k článku Unikátne vystúpenie FS Borievka v Rožňave: Rekapitulácia 100 rokov folklóru
Zdroj: FS Borievka

Unikátnu rekapituláciu posledných 100 rokov folklóru na východnom Slovensku predstaví v nedeľu 18. novembra o 18. 00 hod. v košickom Divadle Grand a v piatok 23. novembra o 19.30 hod. rožňavskom v divadle Actores. Tam predstavením zároveň otvoria Rok na Gemeri.

„A prečo opätovné precítenie hudby, spevu a tancov z rokov 1918 – 2018 má názov SVETLOM NAPÍSANÉ? Inšpiráciou pre tvorcov sa stalo grécke slovo φωτογραφία / fotografia = svetlom písané. Náš život máme v tele uložený cez pocity v zmysloch, teda aj vizuálne. Fotografia je vynálezom pomáhajúcim preniesť sa do čias ďaleko minulých,“ uviedla Dr. Katarína Eva Čániová.

„Významné udalosti, ktoré výrazne ovplyvnili život na našom území, sú v predstavení SVETLOM NAPÍSANÉ prezentované jedinečným prepojením tanca, hudby a spevu s premietanými autentickými filmovými ukážkami a fotografiami ako aj svetelnými a zvukovými efektmi,“ informovala Dr. Katarína Eva Čániová.

Námet a scenár: Ján Vajda, Radoslav Kertis, Miroslav Chovančák, Dominika Novotná.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie